Kanada Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Kanada Ticari Vize Başvurusu

Kanada ticari vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Kanada vize başvuruları online sistem üzerinden yapılmaktadır. Online sistem üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Bu vize tipi, ticari sebeplerle (anlaşma, kontrat imzalama veya tedarikçi ziyareti vb.), Kanada’da 3 aydan daha kısa süreli bir seyahat geçirmek isteyen kişilere özeldir. Bununla birlikte, Kanada’da mesleki faaliyetini gerçekleştiremez. Bu vize tipine başvurmak isteyen kişiler gerekli olan kanıtlayıcı belgeleri sunmalıdır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Kanada vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Kanada vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 11-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Kanada ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kanada Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (Kanada seyahatiniz sonrası en az 1 yıl geçerli)
 2. 2 adet biyometirik fotoğraf (güncel, arka fonu beyaz, 35×45 mm ölçülerinde)
 3. T.C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi, aile ve adres bilgilerinin yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 4. Vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına ve Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış, kişinin seyahat tarihlerini ve amacını açıklayan, kaşeli ve ıslak imzalı)
 5. Güncel şirket belgeleri (orijinal faaliyet belgesi, imza sirküleri, Sicil gazetesi, vergi levhası fotokopileri)
 6. Davet Mektubu (Kanadalı şirketin antetli kağıdına kaşe ve imzalı olarak hazırlanacak davetiye, davet eden kişinin Kanada Pasaport ve Kimlik kartı fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir)
 7. Şirketin çalıştığı bankaya ait son 3 aylık hesap özeti (hesap hareketlerini gösteren ve minimum 5000 TL bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve bankanın imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmelidir)
 8. Kira, Tapu, Araç Ruhsatı fotokopileri (Varsa)
 9. Evlilik Cüzdanı fotokopisi (Varsa)
 10. Kanada Vize Başvuru Formu
 11. Aile Bilgi Formu

Kanada Ticari Vizesine başvuru için ek olarak istenebilecek evraklar

Şirket Çalışanları

 1. Maaş Bordrosu (son 3 aylık, ıslak İmza ve kaşeli)
 2. SGK İşe giriş bildirgesi ve SGK Hizmet dökümü
 3. Evlilik Cüzdanı fotokopisi (kişi Evli ise)

Kanada Ticari Vize Başvuru Formları

Kanada’ya ticari olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ticari vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Kanada Ticari Vize Dilekçesi

Kanada Vize Bilgi Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Kanada ticari vizesi kaç günde çıkar?

Kanada ticari vizesinin çıkış süresi ortalama 15 iş günüdür. Başvurunun eksiksiz evraklarla yapılması gerekmektedir. Kanada Konsolosluğunun ek evrak talebi olduğu durumlar olabilir. Bu durum işlem süresini uzatabilmektedir. Konsolosluğun tatil ya da yoğunluktan dolayı kapalı olduğu günler dikkate alınarak başvuru yapılmalıdır.

Kanada ticari vize davetiyesi nereden alınır?

Kanada ticari vizesi Kanada’da iş ilişkisi içinde olunan firmadan şirketin antetli kağıdına yazılmış şekilde alınır. Daveti gönderen kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte mail ortamında gönderilebilir. Davetiyede iş gezisinin amacı yer almalıdır. Etkinli veya fuara katılım söz konusu ise fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren belgeler de sunulmalıdır.

Kanada ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Vize başvuru formu dikkatle doldurulmalıdır. Pasaport bilgileri ile Kanada vize başvuru formunda formunda verdiğiniz bilgiler tutarlı olmalıdır. Formda doğum yeri pasaportta yazıldığı şekilde yazılmalıdır. Numara yazılan kısımlarda boşluk verilmemelidir. Başvurularda e-posta adresi belirtilmesi zorunludur. Yapılan bir hata formun baştan doldurulmasını gerektirecektir. Dataglobal Kanada vize işlemlerinde başvuru formunun doldurulmasından evrakların konsolosluğa teslimine kadar başvuru sahiplerine destek vermektedir. Vize başvuru formunun doldurulması, vize talep dilekçenin hazırlanması ve evrak takibi Dataglobal’in çalışma alanı içindedir.

Kanada ticari vizesi başvurusu nereye yapılır?

Kanada ticari vize başvuruları konsolosluğun akredite ettiği başvuru merkezleri ve vize danışmanlık firmalarına yapılmaktadır. Türkiye’de bütün Kanada vize başvuruları Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Kanada vatandaşlarının, vatandaşlık işlemleri konusunda hizmet vermekte olup vize işlemleri akredite vize başvuru merkezi ve vize danışmanlık firmaları tarafından yapılmaktadır.

Kanada ticari vize ücreti ne kadar?

Kanada ticari vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve başvuru merkezi ücretinin toplamından oluşur. Kanada vize türüne uygun en güncel ücret bilgilerini öğrenmek ve başvuru yapmak için Dataglobal çağrı merkezinden destek alabilirsiniz. Konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi işlem ücretleri dönemsel olarak güncellenmektedir. Dataglobal’i arayarak talep edeceğinizi bilgilendirme e-mail’i Kanada vize prosedürleri ve vize ücretleri konusunda detaylı güncel bilgileri içermektedir.

Kanada ticari vize işlemlerinde parmak izi verme zorunluluğu var mı?

T.C. vatandaşları için Kanada ticari vize işlemlerinde parmak izi verme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bununla birlikte yabancı uyruklu vatandaşlar parmak izi vermek durumundadır.

Kanada ticari vize başvurumu başkası benim adıma yapabilir mi?

Konsoloslukta parmak izi verme yükümlülüğü bulunmadığından Kanada ticari vize başvurunuzu Dataglobal aracılığı ile yapabilirsiniz. Temsilcilerimize vereceğiniz yetki yazısı ile işlemlerinizi zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada ticari vize işlemlerinde pasaport süresi ne kadar olmalıdır?

Pasaport süresinin en az 6 ay olması talep edilmektedir ancak Kanada Konsolosluğu resmi olarak bildirmemekle birlikte olumlu sonuçlanan vizeleri vize sahibinin pasaport süresi uzunluğunda vermektedir. Bu konunun detayı hakkında çağrı merkezimizi arayınız.