Kanada Turistik Vize

Turistik Vize Başvuru Bilgileri

Kanada Turistik Vize

Kanada Turistik Vize, Kanada’ya seyahat etmek amacıyla gitmek isteyen kişilerin Kanada Turistik Vize (Kanada Ziyaretçi Vizesi veya Kanada Geçici Yerleşim Vizesi) başvurusunda bulunmalıdır. Online başvurusunda bulunurken belgelerin eksik olmadığından emin olunmalıdır. Kanada Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde kişilerden ek evrak talebinde bulunabilmekte ve mülakata çağıra bilmektedir.

Kanada turistik vizesi en fazla 6 ay süre için alınabilmekte ve Kısa süreli vize başvuruları Kanada vize başvuru merkezi ve firmamız tarafından yapılabilmektedir. Başvurularınız Kanada Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınıp vize sonucunuz gelmektedir.

Mülakat esnasında seyahat amacını ve geri döneceği yönünde Türkiye’ de bağları bulunduğu hususunda yeterli ikna edici etkiyi belgeler ile Kanada Konsolosluğunu ikna etmesi gerekmektedir.

Eğer Kanada turistik vizesi çok girişli olarak alındıysa her seyahat öncesi tekrar vize başvurusunda bulunulması gerekmez, kişi aldığı vize süresince istediği kadar giriş çıkış yapabilmektedir.

Başvuru esnasında, başvuru formu, aile bilgi formu ve vukuatlı nüfus kayıt örneği başvuru belgeleriniz arasında bulunmalıdır.

Kanada üzerinden farklı bir ülkeye geçiş yapmak isteyen Türkiye Vatandaşları transit vizelerini temin ettiğinde emin olmalıdır. Aksi takdirde Kanada üzerinden Transit bir şekilde geçiş yapamazsınız.

kanada turistik vize

Kanada Turistik Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kanada vize başvuruları normal zamanlarda 1 ila 3 hafta arasında sonuç vermektedir. Fakat tatil dönemlerinde oluşabilecek yoğunluktan dolayı bu süre biraz daha artabilmektedir. Fakat Kanada CAN Plus Programı dâhilindeki işlemler 5-6 iş günü içerisinde gerçekleşir. Kanada CAN Plus Programına dahil olabilmek için Amerika vizenizin olması gerekmektedir. DataGlobal Firması olarak müşterilerimize vize konusunda sıkıntı yaşamamaları için seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinde vize başvurusunun yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Kanada Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kanada Konsolosluğu’nun vize başvurusu için kişilerden talep ettiği belgeler şöyledir;

 1. Vize talep dilekçesi (İngilizce, ıslak imzalı, mühürlü, Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben antetli kağıda yazılmış olmalı ve seyahat amacınız ile seyahat tarihiniz yer almalıdır)
 2. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 15.000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
 3. Kira geliri, Tapu ve Araç ruhsatı fotokopileri (varsa)
 4. Evli olanlardan evlilik cüzdanı fotokopisi
 5. Başvurunuz aile veya arkadaş ziyareti ise davetiye mektubu. (Davetiye mektubunu hazırlayan kişi Kanada vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, eğer oturum izni sahibi ise oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisi
 6. T.C. Kimlik fotokopisi, yabancı uyruklu ise oturum izninin fotokopisi
 7. 2 adet Biometrik fotoğraf (güncel tarihli, arka fonu beyaz)
 8. Pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış en az 1 yıl geçerli)
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içermeli, evli kadınların evlendikten sonraki soyadı ile birlikte evlenmeden önceki soyadının yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini alması gerekmektedir)
 10. Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Turistik Vizesine Başvuracak Kişinin Mesleki Statüsüne Göre Hazırlaması Gereken Ek Evraklar

Şirket Sahipleri (İşverenler)

 1. Orijinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 2. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 3. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 4. Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 5. SGK (4b)Hizmet dökümü
 6. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 15.000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

Devlet Memurları

 1. Görev ve İzin yazısı (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı
 2. Görev kimlik kartı fotokopisi
 3. Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve mühürlü)

Kişi Doktor, Avukat, Mühendis

 1. Oda Sicil kaydı (Son 3 ay içerisinde alınmış)
 2. Güncel Şirket Evrakları (sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi)
 3. Meslek kimlik kartı fotokopisi
 4. SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 5. Maaş Bordrosu (son aylık kaşe ve ıslak imzalı)

Sigortalı Çalışanlar

 1. Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi)
 2. SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
 3. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 15.000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
 4. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Emekliler

 1. Emeklilik kartı fotokopisi (varsa)
 2. Emekli olunan kurumdan alınmış yazı (ıslak imzalı) ya da e-devlet’ten alınmış emeklilik kaydı ve emeklilik maaş bilgisinin çıktısı
 3. Emeklilik maaşı aldığı bankadan geriye dönük 3 aylık banka dökümü ve banka yetkilisinin imza sirküleri
 4. Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Bakiyesi en az 15.000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

Öğrenciler

  1. Öğrenci belgesi (güncel tarihli, orijinal)
  2. Muvafakat name (kişi 18 yaşından küçükse hem anne hem de baba tarafından imzalanmış noter onaylı belgenin orijinali)
  3. Sponsor olacak kişiden istenilen evrakların tümü.

Kanada Vize Başvurusu Hakkında Önemli Bilgiler

Vize başvurusunda bulunan kişi 18 yaşından küçükse noter onaylı muvafakatname ibraz edilmelidir. Aksi takdirde vize başvuru işleme alınmamaktadır. Fakat ailesi ile başvuru yapılıyor ise bu evraka gerek duyulmamaktadır.

Başvuran kişi Türkiye’de oturma iznine sahip yabancı uyruklu ise son 6 ay geçerliliği olan oturma izni belgesinin fotokopisini sunmalıdır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x