Kanada Turistik Vize

Turistik Vize Başvuru Bilgileri

Kanada Turistik Vize Başvurusu

Kanada turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Kanada vize başvuruları online sistem üzerinden yapılmaktadır. Online sistem üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vize başvuru işlemleri için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Kanada vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Kanada vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 11-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Kanada turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kanada Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Vize talep dilekçesi (İngilizce, ıslak imzalı, mühürlü, Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben antetli kağıda yazılmış olmalı ve seyahat amacınız ile seyahat tarihiniz yer almalıdır)
 2. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
 3. Kira geliri, Tapu ve Araç ruhsatı fotokopileri (varsa)
 4. Evli olanlardan evlilik cüzdanı fotokopisi
 5. Başvurunuz aile veya arkadaş ziyareti ise davetiye mektubu. (Davetiye mektubunu hazırlayan kişi Kanada vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, eğer oturum izni sahibi ise oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisi
 6. T.C. Kimlik fotokopisi, yabancı uyruklu ise oturum izninin fotokopisi
 7. 2 adet Biometrik fotoğraf (güncel tarihli, arka fonu beyaz)
 8. Pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış en az 1 yıl geçerli)
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içermeli, evli kadınların evlendikten sonraki soyadı ile birlikte evlenmeden önceki soyadının yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini alması gerekmektedir)
 10. Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Turistik Vizesine Başvuracak Kişinin Mesleki Statüsüne Göre Hazırlaması Gereken Ek Evraklar

Şirket Sahipleri (İşverenler)

 1. Orjinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 2. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 3. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 4. Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 5. SGK (4b)Hizmet dökümü
 6. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

Devlet Memurları

 1. Görev ve İzin yazısı (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı
 2. Görev kimlik kartı fotokopisi
 3. Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve mühürlü)

Kişi Doktor, Avukat, Mühendis

 1. Oda Sicil kaydı (Son 3 ay içerisinde alınmış)
 2. Güncel Şirket Evrakları (sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi)
 3. Meslek kimlik kartı fotokopisi
 4. SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 5. Maaş Bordrosu (son aylık kaşe ve ıslak imzalı)

Sigortalı Çalışanlar

 1. Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi)
 2. SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
 3. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
 4. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Emekliler

 1. Emeklilik kartı fotokopisi (varsa)
 2. Emekli olunan kurumdan alınmış yazı (ıslak imzalı) ya da e-devlet’ten alınmış emeklilik kaydı ve emeklilik maaş bilgisinin çıktısı
 3. Emeklilik maaşı aldığı bankadan geriye dönük 3 aylık banka dökümü ve banka yetkilisinin imza sirküleri
 4. Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

Öğrenciler

 1. Öğrenci belgesi (güncel tarihli, orijinal)
 2. Muvafakat name (kişi 18 yaşından küçükse hem anne hem de baba tarafından imzalanmış noter onaylı belgenin orijinali)
 3. Sponsor olacak kişiden istenilen evrakların tümü.

Kanada Turistik Vize Başvuru Formları

Kanada’ya turistik olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Kanada Turistik Vize Dilekçesi

Kanada Vize Bilgi Formu

Kanada Vize BAşvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Kanada turistik vizesi kaç günde çıkar?

Kanada turistik vizesinin çıkış süresi ortalama 15 iş günüdür. Başvurunun eksiksiz evraklarla yapılması gerekmektedir. Konsolosluğun ek evrak talebi olduğu veya tatil ya da yoğunluktan dolayı kapalı olduğu günler dikkate alınarak başvuru yapılmalıdır.

Kanada turistik vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Kanada vize başvuru formu dikkatle doldurulmalıdır. Formda doğum yeri pasaportta yazıldığı şekilde yazılmalıdır. Pasaport bilgileri ile formda verdiğiniz bilgiler tutarlı olmalıdır. Numara kısımlarında boşluk verilmemelidir. Başvurularda e-mail adresi bildirilmesi zorunludur. Burada dikkat çekilen unsurlar formda dikkat edilmesi unsurlardan sadece bazılarıdır. Yapacağınız bir hata formu baştan doldurmanıza neden olacaktır. Dataglobal Vize Danışmanlık Firması Kanada vize işlemlerinin her aşamasında başvuru sahiplerine destek vermektedir. Başvuru formunun doldurulması, dilekçenin hazırlanması ve evrak takibi Dataglobal’in çalışma sahası içindedir.

Kanada turistik vizesi başvurusu nereye yapılır?

Kanada turistik vize başvuruları konsolosluğun akredite ettiği başvuru merkezleri ve vize danışmanlık firmalarına yapılmaktadır. Kanada Konsolosluğuna doğrudan başvuru yapılmamaktadır ancak vizenin sonucuna karar veren yetkili tek mercii Kanada Konsolosluğudur.

Kanada turistik vizesi ücreti ne kadar?

Kanada vize ücreti Kanada konsolosluğu harç bedeli, başvuru merkezi ücreti ve Dataglobal hizmet bedellerinden oluşmaktadır. En güncel ücret bilgilerini öğrenmek ve başvuru yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayınız. Konsolosluk harç bedeli 100 Kanada doları olarak belirlenmiştir ancak bu ücretler döneme bağlı olarak değişebilmektedir.

Kanada turistik vize işlemlerinde parmak izi verme zorunluluğu var mı?

T.C. vatandaşları için Kanada turistik vize işlemlerinde parmak izi verme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bununla birlikte yabancı uyruklu vatandaşlar parmak izi vermek durumundadır.

Kanada turistik vize başvurumu başkası benim adıma yapabilir mi?

Vize başvurunuzu Dataglobal aracılığı ile yapabilirsiniz. Konsoloslukta parmak izi verme yükümlülüğü bulunmadığından işlemlerinizi Dataglobal aracılığı ile hızla yapabilirsiniz.

Kanada turistik vize işlemlerinde pasaport süresi ne kadar olmalıdır?

Pasaport süresinin en az 6 ay olması talep edilmektedir ancak Kanada Konsolosluğu resmi olarak bildirmemekle birlikte olumlu sonuçlanan vizeleri vize sahibinin pasaport süresi uzunluğunda vermektedir. Bu konunun detayı hakkında çağrı merkezimizi arayınız.