Dubai Vize Ücreti 2023

Dubai Vize Ücreti 2023

Dubai Vize Ücreti 2023

Dubai Vize Ücreti 2023

Dubai vize ücreti 2023, Dubai’ye yapacağınız seyahatin ücretleri yapacağınız seyahatin türüne göre belirlenmektedir. Dubai vizeleri online yapılan başvuru türleridir. Bu şu anlama gelmektedir ki aldığınız vize pasaportunuzda yer alacak bir vize türü değildir. Almış olduğunuz vize size mail olarak iletilecektir. Bu belgenin çıktısını alarak yapacağınız seyahat boyunca yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Uçak seyahatiniz boyunca vizenizi el çantanızda bulundurmanız tavsiye edilir. Havaalanında yaşayacağınız sıkıntıların önüne geçmek adına vizenizi bavulunuza değil el çantanıza ya da yanınıza alınız.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli
30 Gün Kısa Dönem Tek Girişli Vize Ücreti 125 $
30 Gün Kısa Dönem Çok Girişli Vize Ücreti 290 $
90 Gün Uzun Dönem Tek Girişli Vize Ücreti 310 $
90 Gün Uzun Dönem Çok Girişli Vize Ücreti 570 $
48 Saatlik Transit Girişli Vize Ücreti 95 $
96 Saatlik Vize Ücreti 100 $
Cruise 30 Gün Çok Girişli Vize Ücreti 140 $
24 Saatte VIP Ekspres Vize Ücreti 50 $
14 Günlük Service Vize Ücreti 140 $

*Bu tablodaki ücretler KDV hariç tutarlardır.

Dubai’ye ne amaçla gideceğinizden daha ziyade yukarıda da göründüğü gibi amaç değil süre bakımından önem taşımaktadır. 30 günlük vizenizi kullanım süreniz değil kalış izninizdir. Vizenizin kullanım süre 30 günlük vize türleri için 60 gün 90 günlük vize türleri için 180 gündür. Bu vize süreleri içerisinde kalış izninize göre alacağınız vizenin adı değişmektedir. Turistikticari, sempozyum, konferans katılımlarınız için almanız gereken vize türünü belirlemek için acentanıza danışabilirsiniz.

Dubai 2023 Yılı Ücretleri Nereye Yatırılmalıdır?

Ücretler konusunda gerekli ücretleri öğrenmek ve banka hesap bilgilerini öğrenmek için aşağıdaki numaralardan müşteri temsilcinize ulaşmanız gerekmektedir. Size iletilen hesap bilgilerine gerekli miktarı yatırıp diğer gerekli evrakları eksiksiz bir biçimde hazırladıktan sonra, dekontla beraber yollamanız yeterli olacaktır. Vizenizin sonuçlanma süresi ise ortalama 3 iş günüdür. Vize sonuçlanma süresinin ulaştığı maksimum süre ise 10 iş günüdür. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre ise 1 günde dahi sonuçlanabilmektedir. Vizenizin seyahat tarihi ile uygun tarihlerde olması için lütfen seyahat tarihlerinizi Göçmenlik Ofisine ya da beraber çalıştığınız yetkili acenteye doğru bilgi veriniz.

Dubai Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Hazırladığınız evrakların güncel olması, tahrip olmamış olması ve en önemlisi tutarlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz ret alma olasılığı bir hayli yüksek olacaktır. Diğer vize türlerinin aksine Dubai vizesi alabilmeniz için banka hesap dokümanları ilk seferde istenmemektedir. Dubai Göçmenlik Ofisi gerekli gördüğü takdirde sizden ek evrak isteyebilir. Ama böyle bir güvenlik sıkıntısıyla karşılaşmadığınız sürece sizden istenen evraklar kimlik ve pasaportunuzun renkli taranmış görüntüleri olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından oturum izni verilen yabancı vatandaşların hazırlaması gereken evrak listesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hazırlaması gerekenden farklıdır. Kimliğin ön yüzü ve arka yüzünün renkli taramasına, pasaportun kimlik bilgilerinin olduğu yüzünün renkli taraması iletilmelidir. Yabancı vatandaşlara bunlara ek olarak İkamet iznini de (Residence Permit) eklemelidir. Vize işlem süresinin yabancı vatandaşlar ve T.C vatandaşları arasında bir farkı yoktur. İki grup içinde aynı süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Yapılacak başvuruların sonucunda ret almanız halinde konsolosluk size ücret iadesi yapmamaktadır. Dolayısıyla size ücret iade garantisi veren sitelerden ve kuruluşlardan uzak durmanız tavsiye olunmaktadır. Yapacağınız ücretin açıklama kısmına isim soy isim ve seyahat edilecek ülkenin adını yazmanız gerekecektir.