İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize İşlemleri

T.C. vatandaşlarının İspanya Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. İspanya Konsolosluğu Bordo pasaportu olanlara 180 günlük (6 aylık) süre içinde 90 günü aşmayacak şekilde tek veya çok girişli vize vermektedir. İspanya vize işlemleri ile Schengen vizesi alan kişiler, Schengen kapsamında yer alan 26 ülkede serbest dolaşım ve seyahat hakkına sahip olurlar.

İspanya turistik vize, İspanya ticari vize, İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizeleri C tipi vize kategorinde yer alan kısa süreli vize türleridir. Ayrıca İspanya’ya eğitim, sportif faaliyet, kültürel faaliyet, konferans katılımı, akademik amaçlı, fuar katılımı amaçlı gidecek olan kişiler de İspanya Schengen vizesi başvuru yapmalıdırlar. İspanya Schengen vizesi tek, çift ya da çok girişli verilebilmektedir. Tek girişli vize ile İspanya’ya seyahat eden kişiler diğer Schengen ülkelerine de giriş yapabilirler ancak Schengen alanından ayrıldıktan sonra vize geçerliliğini kaybeder. Çok girişli vizeyle ise Schengen’de kalış sürenize bağlı olarak birden fazla giriş-çıkış yapabilirsiniz.

İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği, İspanya vizesi başvurularını değerlendirmeye tabi tutan, onay veya ret kararı veren tek yetkili kuruluştur. Bununla birlikte başvurular akredite vize acentelerine yapılmakta olup, gerekli belge ve evraklar bu birimlere teslim edilmektedir. İspanya konsolosluk birimleri Türkiye çapında görev yetki dağılımı yaptığından ikametinize uygun Konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz. İspanya Fahri Konsoloslukları vize başvuru işlemleri yapmamaktadır.

İspanya vizesinin çıkış süresi ortalama 7 – 15 iş günüdür ancak İspanya Konsolosluğunun resmi tatil ve kapalı olduğu günler bu süreye dahil değildir. İspanya vize işlemleri seyahatten en az 30 gün önce yapılmasını taviiye ederiz. Seyahatine 15 günden az kalan kişilerin vize işlemlerinin sonuçlanması zor olabilir. Konsolosluk veya Büyükelçiliğin ek destekleyici evrak talep ettiği durumlarda veya döneme bağlı olarak yoğun durumlarda vize işlemlerinin sonuçlanması gecikebilmektedir. Mülakat, alternatif evrak, destekleyici belge gibi talepler vizenin çıkış süresini uzatabileceğinden başvurunuzun dikkatle yapılması çok önemlidir. Dataglobal danışmanlığında yapacağınız İspanya vize işlemleri, sürece dair zaman kayıplarınızı önleyebilmektedir. İspanya Konsolosluğunun şartlarına uygun şekilde başvuru yapmak, vize süreci boyunca sorun yaşamamak için temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücreti, İspanya Konsolosluğunun vize harç bedelleri, başvuru merkezi bedelleri ve Dataglobal destek ve koordinasyon ücretlerini içerir. C tipi özel ziyaret, ticari, turistik ve D tipi oturma, çalışma izni vizelerinin ücretleri ve prosedürleri farklılık gösterir. İspanya vize ücreti ile ilgili en güncel bilgiyi Dataglobal çağrı merkezimizi arayarak talep edeceğinizi bilgilendirme e-mail’inde görebilirsiniz.

Dataglobal koordinasyon işlemleri gerekli belgelerin başvuru sahibinin durumuna göre belirlenmesi ve e-posta ile gönderilmesini, otel & uçak rezervasyonunun yapılması, randevunuzun seyahat tarihinize uygun alınmasını, seyahat & sağlık sigortasının yapılması, evrak detaylarının incelenmesi ve güncel başvuru prosedürüne uygun işlem yapılması ve sizin vereceğiniz vekalet ile sizin adınıza evraklarınızın teslim edilmesi, pasaportunuzun konsolosluktan alınması gibi İspanya vize işlemleri açısından önem taşıyan prosedüre ait koordinasyonu içermektedir.

%d blogcu bunu beğendi: