İspanya Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

İspanya Vizesi

İspanya Krallığı'na seyahat etmek isteyen bordo(umuma mahsus) pasaport sahibi  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İspanya vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi T.C vatandaşları ise 180 içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize alımından muaftırlar. İspanya Schengen Vizesi alındığında başka ülkelere de seyahat edilecekse, en fazla kalış ülkesinin İspanya olması veya birden fazla schengen ülkesine tek seferde ziyaret edilecek ise ve konaklama gün sayıları eşitse ilk giriş ülkesinin İspanya Krallığı olması gerekmektedir. Aksi halde İspanya konsolosluğu vize başvurusunu geri çevirecektir.

İspanya vize başvurusu yapmak için ilk olarak İspanya vize randevusu oluşturulması gerekmektedir. Randevu günü ve saati geldiğinde, evraklarınızın hazırlanmış olması ve randevuda bulundurulması gerekmektedir. Randevu işlemleriniz sizin adınıza DataGlobal Vize Hizmetleri tarafından oluşturulmaktadır. Sorularınız için 0212 963 61 28 numaraları irtibat hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Yapılacak görüşmelerden, SMS ve E-mail ile yapılacak bilgilendirmelerden ücret talep edilmemektedir.

ispanya vizesi

İspanya Turistik Vize

İspanya Turistik Vize, İspanya’ya turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. İstenen evraklar İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve başvuracak kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kişi yabancı uyruklu ise istenen ek evrakları başvurusuna eklemesi gerekmektedir. Gerekli evraklar listesi için yazıyı okumaya devam ediniz.

İspanya turistik vize başvurularınız İspanya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Bu vize C tipi schengen vizesi kapsamında olduğundan 1 günle 5 yıl arası süreyle verilebilmektedir. En az 1 yıllık C tipi schengen vizelerine 180 gün içerisinde 90 güne kadar schengen bölgesinde kalma hakkı tanınabilmektedir.

İspanya Ticari Vize

İspanya Ticari Vize, İspanya’ya ticari seyahatlerde bulunulacaksa başvurulması gereken vize türüdür. Konferanslar, iş görüşmeleri, fuar katılımları da ticari vizeye dahil edilmektedir. İspanya ticari vizesi için gereken evraklar temelde aynı olsa da ek olarak şirketlerden evraklar da istenmektedir. Bunlar:

 • İspanya Ticari Vize Davetiyesi (İspanya Konsolosluğu’na hitaben yazılmış, İngilizce ve İspanyolca olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Davet eden ve davet edilen kişinin kimlik bilgilerinin, iş seyahatine ilişkin bilgilerin ve masrafların kimin tarafından karşılanacağına dair bilgilerin bulunması gerekmektedir. Davet eden kişinin şirketteki pozisyonu, iletişim bilgileri de bu davetiyede bulunmalıdır. Davetiyenin aslı ya da mail çıktısı kabul edilmektedir. )
 • İspanya Ticari Vize Talep Dilekçesi (Seyahat edecek kişinin şirketteki pozisyon bilgileri, seyahat planı, davet eden firmanın bilgilerinin eksiksiz olarak eklenmesi gerekmektedir.)

Seyahatlerini konferans ya da fuar katılımı için gerçekleştirecek olan kişilerin davetiye ya da katılım belgelerini eklemesi gerekmektedir.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi

Kişinin İspanya’da ikamet eden aile bireyi, arkadaş ya da akrabası bulunmaktaysa, onları ziyaret amaçlı gidiyorsa İspanya Aile Ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Bunun için İspanya’da ziyaret edilecek kişiden bir davet mektubu gelmesi gerekmektedir. Bu ıslak imzalı davetiyenin orijinal hali evraklar arasında bulunmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişi İspanya’da bulunduğu yetkili kurumlar tarafından onaylatmalı ve davetiyenin resmi olması gerekmektedir. Davetiyede yer alması gereken bilgiler şunlardır:

 • Davet eden kişinin kendisine ve varsa eşine ait kimlik kartı ve oturum kartı fotokopileri
 • Masrafları davet eden kişi karşılayacaksa, 3 aylık maaş bordrosuyla birlikte 3 aylık banka hesap dökümü, son seneye ait vergi beyannamesi, oturulan eve ait, kira sözleşmesi, tapu, faturalar şeklindedir.

Bunun yanı sıra davet eden kişi tarafından bir de vize talep dilekçesi hazırlanması gerekmektedir. Bu dilekçede daveti gönderen kişi, kendi kimlik ve iletişim bilgilerini detaylıca eklemeli, davet ettiği kişiyle akrabalık derecesini açıklamalı ve kişinin seyahatine ilişkin bilgileri bu dilekçede sunması gerekmektedir.

İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya Öğrenci Vizesi, 90 günden kısa yapılacak eğitimler için alınan bir vize türüdür. Uzun dönem dil okulları, uzun dönem üniversite ya da 90 günden uzun süreli hiçbir eğitim programı için geçerliliği bulunmamaktadır. 90 günden uzun süreli kalışlar ulusal vize sınıfına girmektedir.

İstenen evraklara ek olarak, eğitim görülecek kurumdan belge alınması gerekmektedir. Bu belgede seyahat edecek kişinin ismi, kursa ilişkin detaylar, başlangıç ve bitiş tarihleri, haftalık ders saatine ilişkin bilgiler yer almalıdır. İspanya’da kayıt olunan eğitimin ödendiğine dair orijinal kurum yazısı ya da ödeme yapıldığına ilişkin dekont bulunması gerekmektedir.

Kişi AB kapsamında eğitim programlarına katılacaksa, gidilecek üniversite ya da araştırma kurumundan davetiye gerekmektedir.

Kişi 18 yaşından küçükse, muvafakatname verilmelidir. Eğer farklı Schengen ülkelerine de geçiş yapılacaksa bunlar muvafakatnameye eklenmelidir.

İspanya Staj Vizesi

İspanya Staj Vizesi, İspanya’da 90 günden kısa süreli staj yapacak kişilerin alması gereken vize türüdür. Staj yapılacağına dair belgelerin asıllarının evraklar arasına eklenmesi gerekmektedir. Başka ülkede öğrenim gören Türk vatandaşlarının, staj vizesini bulundukları ülkeden alması gerekmektedir. Staj yapılacağına ilişkin belgelerin, alakalı kurumlar tarafından imzalanıp evraklarla birlikte hazırlanması gerekmektedir.

İspanya Erasmus Vizesi

Erasmus öğrenim hareketliliği, AB kapsamında uygulanan bir öğrenim programıdır. Erasmus ile öğrenim görecek kişiler tek dönem ya da iki dönem olarak gidebilmektedirler. Bunun için İspanya Erasmus Vizesi alınması gerekmektedir. Bu vize 90 günden daha uzun bir süreyi kapsadığından, ulusal vize sınıfına girmektedir. İspanya Erasmus Vizesi alacak kişilerin, gidiş tarihinden 2 ay önce başvurularını yapması gerekmektedir. İspanya Erasmus Vizesi’ne hibesiz olarak başvuracak kişilerin masrafları kendisi karşılaması gerekmektedir.

İspanya Erasmus Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Erasmus kabul belgesi
 • Varsa; Erasmus hibe belgesi
 • Pasaport (Dönüşten itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Bu sebeple 2 dönemlik bir öğrenim hareketliliği için gidilecekse, en az 2 yıllık pasaport çıkarmanız tavsiye edilmektedir.)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • İspanya Ulusal Vize Başvuru Formu (2 Adet ve Islak İmzalı)
 • Öğrenci Belgesi
 • Transkript
 • Aile bilgilerinizi gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Sponsor Evrakları
 • Noter Tasdikli Taahhütname: Yeminli tercümandan İspanyolca tercüme edilmiş olmalıdır. Tüm gelir kanıtlarının 2 kopya olacak şekilde bulunması gerekmektedir.
 • Eğitim Programı Sertifikası

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İspanya Şoför Vizesi

İspanya Şoför Vizesi, İspanya’dan ya da diğer Schengen ülkelerinden geçiş yapacak şoför ve nakliyeci kişiler için alınması gereken vize türüdür. Bordo pasaporta sahip kişilerin bu vizeyi çıkarması gerekmektedir. İspanya şoför vizesi alan kişiler 180 gün içerisinde 90 güne kadar talep edebilmektedirler. İspanya Şoför Vizesi başvuruları için gereken evraklar güncel olarak İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Temel evraklara ek olarak aşağıda listelenen evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

 • Davet Yazısı (İmzalayan yetkili kişiye ait kimlik fotokopisi de davete eklenmelidir.)
 • Vize Talep Dilekçesi: İspanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılması gerekmektedir. Şirket tarafından antetli kağıda İngilizce ve İspanyolca olarak hazırlanmalıdır. Burada seyahate ilişkin bilgilerin yer alması gerekmektedir. Seyahat amacı, seyahat süresi, konaklanacak yerin belirtilmesi ve masraflarının karşılanacağına dair bir dilekçe bulunması gerekmektedir. Dilekçenin sonunda yetkili kişinin adı, soyadı, imza ve kaşesinin bulunması gerekmektedir.
 • Noter Onaylı İş Sözleşmesi (Sosyal kuruma bağlı çalışmayan kişiler için)
 • Şoförün AB ülkelerine giriş ve çıkışını beyan eden evrak
 • Ehliyet
 • C2 / L2 Belgesi (İhracat Lisansı)
 • CMR Formu üzerine düzenlenmiş Uluslararası nakliye sertifikaları

İspanya Transit Vize

İspanya Transit Vize, İspanya havalimanından Schengen bölgesi dışında herhangi bir ülkeye geçecek kişilerin alması gereken vize türüdür. Seyahat tümüyle Schengen Bölgesi’nde yapılacaksa İspanya Transit Vize alımına gerek yoktur. İlk girişin İspanya’ya yapılması kaydıyla, İspanya Schengen Vizesiyle Schengen bölgesinin tümü seyahat edilebilir.

Schengen bölgeleri: Almanya, İtalya, İspanya, Belçika, İspanya, Hollanda, Litvanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Letonya, Slovenya, Slovakya, Malta, İsveç, İsviçre, İzlanda, Lüksemburg, Lihtenştayn, Avusturya, Finlandiya, Yunanistan, Norveç, Polonya, Macaristan, Portekiz. Bu listedeki ülkelere İspanya üzerinden geçiş yapılacaksa, transit vize alımına gerek yoktur.

Belirli koşulları sağlayan kişiler transit vizeden muaftır. Bunlar; Schengen ülkelerinde oturum izni olan kişiler, yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri, İngiltere, Bulgaristan, İrlanda, Romanya, Hırvatistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nde oturum izni olan kişiler, Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Topluluğu ve İsviçre vatandaşlarının birlikte seyahat ettiği eşi ve çocukları, yolcuyu kesin kabul edeceğini beyan eden Andorra ve San Marino’da ikamet izni bulunan kişiler transit vizeden muaftırlar.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır

İspanya seyahatlerinizi kısa süreli düşünmekteyseniz, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurum ve acentalarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için DataGlobal Vize Hizmetlerini arayabilirsiniz. İspanya vizesi nasıl alınır, Vize kaç günde çıkar gibi sorularınız için müşteri temsilcilerimiz verdiğiniz bilgiler doğrultusunda E- Mail ve SMS yoluyla sizi bilgilendirmektedir. Bilgilendirmeler için sizden ücret talep edilmez.

DataGlobal Vize Hizmetleri, randevu alım, vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu gibi işlemleri gereklilikleri doğrultusunda sizin adınıza takip etmektedir. Her türlü sorularınız için DataGlobal Vize Hizmetleri 0212 963 61 10 irtibat numaramızdan müşteri temsilcilerimizle görüşme yapabilirsiniz.

İspanya Vip Vize

İspanya Vip Vize ile randevu günü beklemeden istenilen tarihte başvuru yapılabilmektedir. İspanya Vip Vize için ek ücret talep edilmektedir. Bu hizmetin bedeli 300 TL’dir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Başvurunuzdan sonra İspanya vizesi kaç günde çıkar konusunu merak ediyor olabilirsiniz. İspanya Schengen Vizesi ortalama 5 gün içerisinde değerlendirilip sonuçlanmaktadır.

İspanya Schengen Vize başvuruları için İspanya Başkonsolosluğu tarafından süre sınırlaması getirilmiştir. Bu kapsamda, planlanan seyahat tarihinizle vize başvurunuz arasında minimum 17 gün olması gerekmektedir. (Randevu günü dahil edilmeden) Bu süre kısıtlaması tüm vize türleri için geçerlidir. Bunun dışında yalnızca ticari vizeler için bu sürenin minimum 8 gün olması gerekmektedir.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İspanya vizesi için gerekli evraklar başvuran kişinin durumuna göre değişmektedir. İstenen evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport (Geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 3 ay daha geçerli olan)
 • Biyometrik Fotoğraf (2 Adet)
 • Uçak Bileti
 • Otel rezervasyonu ya da aile/arkadaş yanında kalınacaksa davetiye
 • En az 30.000€‘luk Seyahat Sağlık Sigortası
 • İspanya Vize Başvuru Formu
 • Kimlik Fotokopisi, Yabancılar İçin Oturum İzni
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Banka Hesap Dökümü

İspanya Schengen Vize Başvuru Formu

İspanya Schengen Vize Başvuru Formu, bilgilerinizin istendiği doldurulması gereken bir formdur. Form İngilizce, İspanyolca ve Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Formda kimlik, pasaport ve seyahat bilgileriniz yer almaktadır.

Formda istenen belgeler güncel ve eksiksiz doldurulmalıdır. Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının, burada belirtilen giriş çıkış tarihleriyle tutarlı olması gerekmektedir. DataGlobal Vize Hizmetleri, başvuru formu gibi belgelerin istenen şekillerde hazırlanması açısından size destek olmaktadır. Detaylı bilgi almak için 0212 963 61 10 numaraları irtibat hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Yapılan görüşmeler, SMS ve E-posta yoluyla yapılan bilgilendirmeler için ücret talep edilmemektedir.

SSK’lı Çalışanlar için Ek Olarak İstenen Belgeler

 • İş yeri izin yazısı
 • Vize Talep Dilekçesi
 • İşyeri Evrakları
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • Maaş Bordroları (Son 3 Aylık, İmza ve Kaşeli)
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Bağ-kurlular için Ek Olarak İstenen Belgeler

 • Antetli Kâğıda Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 • İş yeri Evrakları (Limited ve anonim şirketleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, ortaklığı gösterir ticari sicil gazetesi, imza sirküleri. Şahıs Firmaları için faaliyet belgesi ve sicil gazetesi zorunlu değildir fakat bir meslek odasına üyeliği varsa oda kayıt belgesi sunulmalıdır.)
 • 4B Hizmet Dökümü

Devlet memurları için Ek Olarak İstenen Belgeler

 • Görev ve İzin Yazısı
 • Varsa Görevli Kimlik Kartı
 • Son 3 Aylık Maaş Bordroları

Emekliler için Ek Olarak İstenen Belgeler

 • Şahsen Yazılıp İmzalanmış Vize Talep Dilekçesi
 • Emekli Kartı Fotokopisi ya da Emeklilik Belgesi
 • Emekli Maaş Bankası 3 Aylık Hesap Dökümü

Öğrenciler için Ek Olarak İstenen Belgeler

 • Sponsor Dilekçesi
 • Sponsorun Mesleki Durum Evrakları
 • Sponsor 3 Aylık Banka Hesap Dökümü
 • Öğrenci Belgesi

Ev Hanımları için Ek Olarak İstenen Belgeler

 • Sponsor Dilekçesi
 • Sponsor Mesleki Durum Evrakları
 • Sponsor 3 Aylık Banka Hesap Dökümü
 • Sponsor Kimlik Fotokopisi
 • Evliyse Evlilik Cüzdanı Fotokopisi

İspanya Vizesi için Dikkat Edilmesi Gerekenler

İspanya vizesi için dikkat edilmesi gerekenlerden ilki vize başvurunuzun seyahatinize yetişecek şekilde yapılması gerekmektedir. İkinci olarak uçak ve otel rezervasyonlarınızın vize başvurularınızda belirtilen tarih aralığıyla uyumlu olması gerekmektedir. 30.000 Euro değerinde seyahat sigortası yapılmaktadır. Seyahat sağlık sigortanız başvuruda belirtilen giriş tarihinden bir gün önce başlayıp, dönüşten sonraki bir güne kadar kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortanız yoksa DataGlobal Vize Hizmetleri olarak seyahat sağlık sigortanız tarafımızdan yapılmaktadır. Biyometrik fotoğraflarınızın 3,5x4,5 cm ölçülerinde olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğraflar çekilirken yüzde herhangi bir mimik olmaması gerekmektedir.

25.09.2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri 5 sene boyunca geçerlidir. Bu tarihten itibaren parmak izi vermiş kişinin şahsen randevuya gelmesine gerek görülmemektedir. Bu durumda sizin adınıza başvuracak kişiye ya da acente yetkilisine vekâletname verilmesi gerekmektedir. Belgelerin eksik olması durumunda vizeniz olumsuz sonuçlanmaktadır. Vizenizin olumsuz sonuçlanması halinde de para iadesi yapılmamaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x