İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İspanya Turistik Vize Başvuru İşlemleri

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İspanya’da ikamet etmekte olan akraba veya arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunmalıdırlar. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız ise 90 günü aşmayacak şekilde İspanya vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Bu vizeye başvurmak için ziyaret edilecek kişiden davetiye gelmesi gerekmektedir. Davetiye dilekçe şeklinde davet eden kişi tarafından yazılmış veya İspanya polisinden alınan orijinal davetiye şeklinde iki tiptir. Eğer daha önce hiç İspanya vizesi alınmamış ise ilk başvuruda carta de invitacion denilen resmi polis davetiyesi sunulması zorunludur. Daha önce İspanya’dan vize alan kişiler bu resmi davetiyeyi sunmak zorunda değillerdir. Bu durumda ziyaret edilecek kişi İspanyol ise İspanyolca, değil ise İngilizce yazılmış davetiye sunulması yeterli olacaktır.

Resmi davet sunarak başvuru yapmak ile dilekçe şeklinde davetiye sunarak başvuru yapmak arasında süre farklılıkları bulunmaktadır. İspanya konsolosluğu vize başvurusu hususunda süre kısıtlamaları uygulamaktadır. Carta De Invitacion ibraz ederek seyahatinizden minimum 7 iş günü öncesinden başvurunun tamamlanması gerekirken (İspanya izmir vize başvuru merkezi ve İspanya Antalya vize başvuru merkezlerinden yapılacak başvurular için bu süre 9 iş günüdür), resmi davet olmadan sadece davet dilekçesi ile yapılan başvurular seyahat tarihinizden minimum 17 takvim günü öncesinde tamamlanmalıdır (İzmir ve Antalya için 19 takvim günü). Belirtilen sürelere ispanya vize randevusu günü ve seyahat başlangıç tarihi dahil değildir.

DataGlobal Vize Hizmetleri olarak, İspanya Aile Ziyareti Vizesi hususunda danışmanlık ve başvuru hizmetleri vermekteyiz. Merak ettiğiniz konuyla ilgili ücretsiz olarak bilgi almak ve gerekli evrakları talep etmek üzere 0212 963 61 28 numaralı telefon numaramızdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimizden müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar başvuru sahiplerinin mesleki durumlarına göre belli başlı değişiklikler göstermektedir. İspanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin aşağıda belirtilen evraklardan durumlarına uygun olanları hazırlamaları gerekmektedir.

 • Pasaport: Seyahat bitişinden sonra en az 3 ay 15 gün daha geçerli bir pasaportla başvuru yapılması gerekmektedir. Pasaportta herhangi bir hasar bulunmamalıdır. Ve en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir.
 • Kimlik: T.C. vatandaşları kimlik fotokopisi sunarken yabancı uyruklu kişilerin T.C oturum izni veya çalışma izni kopyalarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu evrakta dönüş tarihi itibariyle en az 105 gün daha geçerli olmalıdır.
 • İspanya Vize Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Evrak üzerindeki imza kısımlarına ıslak imza atılmalıdır.
 • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz güncel biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Kesinlikle GÖZLÜKSÜZ olmalıdır. Fotoğraf güncel olsa bile daha önce başka bir belgede kullanılmamış olmalıdır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı olmalı ve tüm seyahat süresini kapsamalıdır. Minimum seyahat tarihinden 1 gün önce başlayan ve seyahat bitişinden 1 gün sonra sona erecek şekilde olmalıdır.
 • Nüfus Kayıt örneği: Tüm aileyi gösterir şekilde olmalıdır. E-devletten barkodlu alınan ve nüfus müdürlüğünden ıslak imzalı alınan belgeler kabul edilmektedir.
 • İkametgah belgesi: E-devletten barkodlu şekilde alınmalıdır.
 • Carta De INVITACION: ilk kez ispanya vizesi alacak kişiler için zorunludur.
 • Davet Dilekçesi: Davet etme sebebi, yakınlık bağı, seyahat edilecek tarih aralıkları, ikamet adresi, iletişim bilgileri dilekçede belirtilmeli ve imzalanmalıdır. İspanya vatandaşı gönderiyorsa İspanyolca, başka ülke vatandaşı gönderiyorsa İngilizce yazılmalıdır. Ekran görüntüsü ve mail çıktıları kabul edilmemektedir.
 • Şahsi Vize Talep Dilekçesi: İngilizce veya İspanyolca dilinde yazılmalıdır. Seyahat sebebi, seyahat tarihleri, masrafların kim tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve imzalanmalıdır.
 • Uçak rezervasyonu: Seyahat tarihlerini ve kişi bilgilerini göstermelidir. Rezervasyonda adı geçen başka bir kişi varsa bu kişi yada kişilerinde geçerli vizeleri sunulmalıdır. Ekran görüntüleri ile mail çıktıları kabul edilmeyecektir.
 • Muvafakatname: 18 yaşından küçük başvuru sahipleri anne babasıyla seyahat etmiyorsa seyahate katılmayan ebeveyn veya ebeveynlerden ‘’İspanya ülkesi’’ ibareli muvafakatname noterden alınmalıdır.

Çalışanlar İçin;

 • İş yeri izin yazısı: İş yerinin antetli kağıdına yazılmış, kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır. İngilizce veya İspanyolca dillerinde yazılmalı, seyahat tarihleri, işe başlangıç tarihi, görev pozisyonu ve masrafları kimin karşılayacağı belirtilmelidir.
 • Faaliyet belgesi: Son 30 gün içerisinde firmanın kayıtlı olduğu odadan ıslak imzalı veya elektronik imzalı alınmış olmalıdır. Avukatlar hem şahsi baro kayıtlarını hem de eğer bir hukuk bürosunda çalışıyorlarsa işverenlerinin baro kayıtlarını sunmalıdırlar.
 • İmza sirküleri: Şirketinizin imza yetkililerini gösteren imza sirkülerini fotokopi olarak sunmalısınız.
 • Ticari Sicil Gazetesi: Fotokopisini sunabilirsiniz. Firma ortakları ve sahipleri için ortakları gösterir gazeteyi sunmak zorunludur.
 • Vergi levhası fotokopisi: En son bir önceki yılın vergi beyanlarını gösterir olmalıdır.
 • İşe giriş bildirgesi: Barkodlu olmalıdır. Mail çıktısı ve ekran görüntüsü şeklinde kabul edilmemektedir.
 • SGK tescil ve hizmet dökümü: E-devletten barkodlu olarak son 7 gün içinde alınmış olmalıdır. Barkodsuz belgeler kabul edilmemektedir.
 • Maaş bordroları: Son 3 aylık, kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 7 gün içerisinde Türkiye’de faaliyet gösteren bankalarından kaşeli ve ıslak imzalı alınmış olmalıdır. Şirket sponsor olsa bile şirket hesabı kabul edilmemekte olup sadece şahsi banka dökümleri kabul edilmektedir.
 • Tapu, Araç Ruhsatı, Kira geliri sözleşmesi: Bu evraklar zorunlu değildir. Fakat varsa fotokopilerini sunmanız başvurunuza katkı sağlayacaklardır.

Şirket Sahipleri ve Şirket Ortakları İçin;

 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış Vize Talep Dilekçesi: İngilizce veya İspanyolca olmalıdır.
 • Şirket Evrakları: Vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri. Faaliyet belgesi son 1 ay içinde alınmış orijinal olmalıdır. Diğer evrakların fotokopileri kabul edilir. Şirket ortaklarını gösterir resmi gazete sayısı mutlaka sunulmalıdır.
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü: Son 1 hafta içinde e-devletten barkodlu alınmış olmalıdır.
 • Banka hesabı: İspanya vize randevusu gününden en çok 1 hafta önce alınmış olmalıdır. Son 3 aylık kaşeli ve ıslak imzalı alınmalıdır. Bankanın imza sirküleri gerekmemektedir. Şirket hesapları kesinlikle kabul edilmemekte olup bakiyesi yeterli şahsi banka hesap özeti ibraz edilmelidir.
 • Varsa araç ruhsatı, tapu gibi varlık gösterir evrakların kopyaları eklenmelidir.

Emekliler için;

 • Emekli olduğunuzu gösterir belge: E-devletten barkodlu olarak alabilirsiniz
 • Banka Dökümü: Emekli maaşınızın yattığı hesabın son 3 aylık dökümü mutlaka sunulmalıdır. Emekli bankasını aktif olarak kullanmıyorsanız bakiyesi yeterli olan destekleyici başka bir banka dökümünü de ilaveten sunmalısınız.

Öğrenciler için;

 • Öğrenci belgesi: E-devletten alınmış barkodlu öğrenci belgesi gerekmektedir. Üniversite öğrencileri için okuldan alınan ıslak imzalı belgeler kabul edilmemekte olup lise ve ilkokul öğrencileri için kabul edilir.
 • Banka dökümü: 18 yaş üzeri iseniz son 3 aylık banka dökümünüzü sunmalısınız
 • Sponsor dilekçesi: Sponsor olacak ebeveyniniz İngilizce veya İspanyolca dilinde yazmalıdır.
 • Sponsor evrakları: Sponsorunuz mesleki durumuna uygun olan evrakları hazırlamalıdır.

Çiftçiler için;

 • Çiftçilik belgesi: Ziraat odasından alınmalıdır.

Ev hanımları için;

 • Evlilik cüzdanı fotokopisi: Eşiniz vukuatlı nüfus kayıt örneğinde görünüyorsa bu belgeye gerek yoktur
 • Sponsor dilekçesi ve sponsor evrakları: Sponsor olacak kişi tarafından yazılmış dilekçe ve mesleki durumuna uygun evrakları sunmalıdır.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya’da ikamet etmekte olan yakın akrabaları ve arkadaşlarını ziyaret edecek kişilerin merak ettiği şeylerden biri de İspanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun yanıtıdır. Randevu sonrası ortalama işlem süresi 7 iş günüdür. Bu süre İspanya Konsolosluğu yoğunluk durumuna bağlı olarak uzayıp kısalabilmektedir. İspanya ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günleri dahil değildir.

İspanya vizesi aile ziyareti başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken diğer bir süre kısıtlaması bulunmaktadır. Eğer resmi polis davetiyesi ile başvuru yapıyorsanız ispanya vize randevusu tarihi ile seyahat tarihiniz arasında minimum 7 iş günü bulunmalıdır. İspanya İzmir Vize Başvuru Merkezi ve Antalya vize başvuru merkezi için bu süre 9 iş günüdür. Eğer başvuru yaparken resmi davetiye sunmuyorsanız ve sadece davet mektubu sunuyorsanız vize randevusu tarihi ile seyahat başlangıç tarihi arasında en az 17 takvim günü bulunmalıdır. İzmir ve Antalya şubeleri için 19 takvim günü bulunmalıdır. Randevu günü ve seyahate çıkacağınız günler bu kısıtlama sürelerine dahil değildir.

İspanya vizesi başvurusu yapmak, İspanya vize randevusu almak veya aklınıza takılan bir hususta soru sormak için iletişim numaralarımızdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimizden DataGlobal İspanya müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment