Hindistan Konferans Vizesi

Hindistan Vizesi Hakkında Herşey

Hindistan Konferans Vizesi

Hindistan son yıllarda yaptığı hamleler sayesinde sürekli büyümekte ve gelişmekte olan bir ülkedir. Dolayısıyla ülkede sık sık uluslararası kapsamda gerçekleşen ticari, akademik ve sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklere katılabilmek isteyenler Hindistan vizesi alarak ülkeye giriş yapmak durumundadır. Alınan Hindistan konferans vizesi ile ülkede düzenlenen çeşitli konferanslara konuşmacı veya ziyaretçi olarak katılmak mümkündür.

Hindistan Konferans Vizesinin Kapsamı Nedir?

Vize süreçleri detaylı işlemleri içermektedir. Bu sürecin kolayca sonuçlanması adına doğru vize türü üzerinden başvuru yapmak esastır. Hindistan’dan konferans vizesi talep edecek olanlar öncelikle bu vizenin hangi işler için alınacağını bilmelidir. Talep edilen Hindistan konferans vizesi ülkede düzenlenen bazı etkinlikleri kapsar.

Hindistan da düzenlenen çeşitli akademik veya ticari konferanslar için bu vize türü uygundur. Bunun yanı sıra seminerler, sempozyumlar, atölye çalışmaları bu vize kapsamındadır. Konferanslara konuşmacı olarak katılmak ancak Hindistan konferans vizesi ile sağlanmaktadır. Ayrıca bu tür etkinliklerde katılımcı olarak bulunmak da bu vizenin kapsamına dahil edilmektedir.

Hindistan Konferans Vizesinin Özellikleri

Hindistan konferans vizesi hakkında bilinmesi gereken şey, bu vizenin kısa süreli bir vize olduğudur. Ülkede en fazla altı ay süresince yapılabilecek ziyaretlerde geçerlidir. Ülkede daha fazla zaman geçirmeyi düşünen kimseler, diğer vize türlerine başvurmak durumundadır.

Konferans vizeleri genellikle konferansın tarihlerine göre ayarlanmaktadır. Ve çoğunlukla konferans bitiminde vizenin tarihi de bitmektedir. Fakat bazı istisnai durumlarda süre altı aya kadar uzatılmaktadır. Hindistan’a ziyaret amacı diğer amaçlarla birleştirilerek bu süre uzatılabilir Örneğin konferanstan sonra ülkede turistik ya da ticari niyetlerle bulunmak mümkün olabilir. Fakat bu durumda hindistan vizesi talebinde bu niyetlerden mutlaka bahsedilmelidir. Aksi halde vize süresi konferans süresi ile sınırlı tutulacaktır.

Hindistan Konferans Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hindistan’dan konferans vizesi alabilmek için vize dosyasının eksiksiz biçimde hazırlanıp teslim edilmesi istenir. Gerekli evrak listesi için bu yazımız inceleyebilirsiniz. Vize dosyasında mutlaka bulunması gereken evraklar vardır. Bunların başında geçerlilik süresi olan bir pasaport bulunmaktadır. Pasaportun en az 6 aylık geçerliliğinin olması esastır. Buna ek olarak 2 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanının fotokopisi sunulmalıdır. Ayrıca kişinin çalışma ve banka belgelerine ihtiyaç duyulur.

Çalışma belgeleri, iş yerinden alınacak maaş bordrosu ve iş yeri izin belgesidir. SGK hizmet dökümü, banka hesap hareketlerine ait 3 aylık belge de dosyaya eklenecektir. Yapılacak yolculuk ve ziyaret için gerekli masrafların karşılanabileceği kadar bir paranın banka hesabında olması esastır. Bu nedenle banka hesabındaki parayı gösteren belgeler de hazırlanmalıdır.

Hindistan vize ücretlerini merak eden müşterilerimize bu yazımızı (Hindistan vize ücretleri) inceleyip detaylı bilgi için ofisimizi arayabilirsiniz.

Hindistan Konferans Belgesi İçin Gereken Özel Belgeler

Hindistan’a ziyaret amacı bir konferansa katılma ise, konsolosluk bunun hakkında detaylı bilgiler isteyecektir. Konferansın hangi tarihler arasında, nerede düzenleneceği mutlaka bildirilmelidir. Konferansın ne amaçla düzenlendiği, vize talebinde bulunan kimsenin hangi konumda burada bulunacağı da önemlidir. Eğer bir şirket adına konferansa katılacak ise, bunun da kanıtlanması gerekir. Şirkete ait belgeler, şirkette çalışma pozisyonu gibi bilgilere ihtiyaç duyulacaktır.

Konferansa Hindistan’dan alınan bir davet üzerine katılmak söz konusu olabilir. Böyle bir durumda davet mektubunun vize dosyasına eklenmesi istenmektedir.

Hindistan Konferans Vizesi Randevusu

Konferansa katılmak üzere alınan Hindistan vizesi için konsolosluktan randevu talebi zorunludur. Vize evrakları hazırlanıp, vize ücreti ödendikten sonra konsolosluktan randevu alınabilir. Randevular vize talebinde bulunan kişiyi daha yakından tanıma amacıyla gerçekleşir. Bu görüşmede kişinin parmak izinin alınması da söz konusu olacaktır.

Yapılacak görüşmede konsolosluk tarafından kişiye ziyaret amacına ilişkin bazı sorular sorulur. Bu sorulara dürüst ve net cevapların verilmesi önerilmektedir. Randevu görüşmeleri, vize onayı için değer taşımaktadır.

Dataglobal Vize Hizmetleri olarak bütün vize işlemlerinizde size kaliteli hizmet vermek için başvurularınız bekliyoruz.