İngiltere Ekspres Vizesi

Hızlı İngiltere vizesi hakkında bilgiler

İngiltere Ekspres Vizesi, Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni bulunan üçünü dünya ülke vatandaşları hızlı İngiltere vizesi başvuru yapabilmektedir. Bu noktada acilen İngiltere vizesi almak isteyen vatandaşlar başvuru yapmaktadır. Hızlı İngiltere Vizesi diğer adıyla İngiltere Ekspres Vize olarak kabul edilmektedir. Başvurulan İngiltere Konsolosluğu‘na yapılmakta olup, gerekli evraklar tamamlandıktan sonra gerçekleştirilmektedir.

İngiltere Hızlı Vize başvurusu süreci vatandaşın içinde bulunduğu koşullar da dikkate alınarak işlemektedir. Başvuru süreci vatandaşın içinde bulunduğu koşular ölçüsünde kısa tutulmaktadır. İşlemler olabildiğince hızlandırılmaktadır. Acilen İngiltere vizesi çıkarması gereken vatandaşlar için her türlü hizmet hızlı bir şekilde sunulmaktadır. Gerekli şartları sağlamak bu noktada yeterli olmaktadır.

Güncel İngiltere Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Ekspres Vize Başvurusu

İngiltere ekspres vizesi bizzat ya da aracı ile İngiltere Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Daha önceden vize başvurusu yapan vatandaşların bu başvuruları da değerlendirmeye alınarak işlemler hızlandırılmaktadır. Başvurularda birtakım evraklar talep edilmektedir. Evrakları tam ve doğru olarak tamamlayan vatandaşların başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır. Kısa sürede dönüş sağlanmasına yarayan vize çeşidi olduğunu söylemek mümkündür.

Ekspres İngiltere Vizesi başvuruları 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Hastalık, ölüm ve iş, toplantı gibi acil sebeplerden başvurulan Ekspres İngiltere vizesi oldukça avantajlıdır. Bazı durumlarda seyahatin aciliyeti oldukça yüksektir. Bu durumda 1 iş günü içinde sonuçlanan vize başvuruları da mevcuttur. Başvuru sırasında şahsen katılım gerekmektedir. Çünkü konsolosluk parmak izi ve biyometrik fotoğraf talep etmektedir. Başvurunun yapıldığı günden itibaren en fazla 5 iş günü içinde seyahatinizi başlatabilirsiniz.

Ekspres vize başvuruları için çağrı merkezini arayabilir, bizzat aracı kurum ile irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıcalıklı Hızlı İngiltere Vizesi

İngiltere vize başvurularını ekspres olarak yapmak isteyen vatandaşlar bu noktada vize başvuru merkezlerinden destek alabilmektedir. Hızlı vize başvurusu ya da süper hızlı vize başvurusu işlemleri yapılabilir. Süper hızlı vize başvurusu için de bu duruma uygun şartların sağlanması gerekmektedir. Gerçekten acil bir durum söz konusu ise işlemler süper hızda tamamlanmaktadır.

Süper ekspres İngiltere Vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Başvurudan sonra en fazla 1 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Seyahate engel bir durum yoksa ve acil durum söz konusu ise olumlu dönüş sağlanmaktadır. Süper ekspres vize hizmeti için ek ücret ödenmektedir. Konsolosluk başvurunuzu kabul etmediği taktirde vize ücreti ve ödenen ek ücret geri alınamamaktadır. Vatandaşlar tekrar başvuru yaptıkları taktirde bu ücreti tekrar ödemek zorundadır.

Pasaportsuz İngiltere Ekspres Vize Başvurusu

Pasaport olmadan vize başvurusu normal şartlar altında yapılmamaktadır. Ancak bazı durumlarda pasaportsuz vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Vatandaş vize başvurusu yaparken aynı zamanda pasaportun aslıyla başka ülkede seyahat etmek durumunda kalabilir. Bu durumda genellikle hızlı İngiltere vizesi başvurusu yapılmaktadır. Pasaportun fotokopisi kullanılarak yapılan başvuru için de ek ücret ödemek gerekmektedir.

Pasaportsuz ekspres hizmet için gerekli şartların yerine getirilmiş olması zorunludur. Başvurular yapıldıktan sonra 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vatandaş başvuruya geldiği zaman pasaportu ile gelmelidir. Pasaportsuz işlem vize başvurusunun son aşamasında değerlendirilmektedir.

 Ekspres Vize İçin Gerekli Evraklar

Hızlı İngiltere vizesi için hazırlanan evrakların başvuru merkezine ya da konsolosluğa ulaştırılması gerekmektedir. Başvuru için gerekli evraklar:

  1. Vize başvuru formu
  2. Kimlik fotokopisi
  3. En az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport
  4. İngilizce olarak hazırlanmış vize talep dilekçesi
  5. Ulaşım ve konaklama için rezervasyon bilgileri
  6. Nüfus kayıt örneği ( Tam vukuatlı)
  7. Gelir durumunu bildiren belgeler
  8. Ek gelir durumunu gösteren belgeler

Evraklar kişinin içinde bulunduğu duruma, mesleğine ve değişik faktörlere göre farklılaşabilir. Bu noktada detaylı bilgi için başvuru merkezi ile irtibata geçmek gerekmektedir.