Amerika Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Bilgileri

Amerika Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru

Amerika aile arkadaş ziyaret vize başvurusu için ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Amerika vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden  randevu alarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi vermesi gerekmektedir.Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Vize süreleri başvuru sahiplerinin pasaport geçerlilik tarihine kadar verilmektedir. Başvuru sahipleri geçerli olacak vize süresini belirlemesine gerek yoktur. Bu süreler pasaport geçerlilik tarihine kadar verilmektedir.

Amerika vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Amerika vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3 günde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Amerika aile ziyaret vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Şahsi Evraklar;

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
 3. 2 adet biometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz)
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Adres ve aile bilgilerini içeren)
 5. Şahsi Vize Talep Dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten Konsolosluğa hitaben)

Davet eden kişiden istenilen evraklar;

 1. Davetiye (Davet edilen kişi tarafından gönderilmiş, davet eden kişinin adres, iletişim bilgilerini içeren, imzalanmış davetiye yazısının mail çıktısı)
 2. Amerika vatandaşı ise pasaportu , kimlik fotokopisi , Amerika vatandaşı değil ise oturum izni fotokopisi
 3. Seyahatin masrafları davet eden kişi tarafından karşılanacak olması halinde kişinin son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri fotokopisi

Şirket Sahipleri;

 1. Antetli Kağıda İngilizce Vize Talep Dilekçesi(Konsolosluğa hitaben şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacını içeren yazı)
 2. Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi

Gelir Gösteren Evraklar;

 1. SGK (4b)Hizmet dökümü
 2. Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (En az 5000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 3. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Sigortalı Çalışanlar

 1. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 2. SGK (4a)Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 3. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 4. Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (En az 5000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 5. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Emeklililer

 1. Emeklilik kartı fotokopisi ya da E-Devlet sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 2. Maaş aldığı Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü(Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olamlıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri
 3. fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 4. Şahsi Banka Hesap Cüzdanları veya Banka Hesap Dökümleri (En az 5000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olamlıdır. İmza atan banka
 5. yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 6. ​Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Öğrenciler

 1. Öğrenci belgesi (Güncel, Orijinal Belge)
 2. 18 yaş altı ise Muvafakatname (Her iki ebeveynden de noter onaylı, aslı)
 3. Üniversite öğrencisi ise Transcript Dökümü istenebiliyor.
 4. Sponsor olacak kişinin durumuna göre evrakları(Normal vize başvurusunda istenilen tüm evraklar)

Amerika Ticari Vize Başvuru Formları

Amerika’da ticari olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 

 Amerika Vize Bilgi Formu

 

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi süresi ne kadardır?

Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi en fazla 10 yıl süre ile verilmektedir ancak vize süresi bütünüyle Amerika Konsolosluğunun yetkisi dahilindedir. Amerika vize başvurularında tek yetkili kuruluş Amerika Konsolosluğudur.

Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

Amerika aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu vize randevusu itibariyle belli olmaktadır. Eğer vize onay alırsa 3 iş günü sonunda pasaportunuz elinize ulaşmaktadır, eğer ret aldıysanız randevu günü pasaportunuz iade edilmektedir.

Amerika aile ve arkadaş ziyareti vize davetiyesinin özellikleri nedir?

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapmanın ön koşulu Amerika’da yakınınızdan alacağınız davetiyedir. Amerika vize davetiyesi daveti yapan kişinin kimlik, pasaport adres ve iletişim bilgilerini içermelidir. Davetiye mail ortamında gönderilmiş olabilir veya orijinali ibraz edilebilir. Daveti gönderen kişi Amerikan vatandaşı ise kimlik veya pasaport bilgilerinin fotokopisi ile, Amerikan vatandaşı değil ise davetiyeyi oturum kartının fotokopisi ve pasaport bilgileriyle birlikte göndermelidir. Davetiye seyahat tarihi ile uyumlu olmalıdır, hangi tarihler arasında Amerika ziyaretinin yapılacağını göstermelidir.

Amerika vize başvurusunda randevu almam zorunlu mu?

Aile ve arkadaş ziyareti vize başvuruları vize randevusu ile kabul edilmektedir. Başvurunun en önemli koşulu olan DS-160 formunu online ortamda doldurduktan sonra bu formda size verilen numara ile vize randevu tarihini belirlenmkletedir. Başvurudan önce Konsolosluğun yoğunluğunu ve tatil günlerini dikkate almanız gerekecektir. Amerika vize randevu ve prosedürü hakkında detaylı bilgi için Dataglobal müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Amerika özel ziyaret vizesi için bankada ne kadar para olmalıdır?

Amerika vizesi için bankada bulundurmanız gereken para miktarı hem seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek yeterlilikte hem de ülkeye geri dönüşünüzü garanti edecek yeterlilikte olmalıdır. Banka hesabınızda en az 8000 Tl bulundurulması tavsiye olunur. Başvurunuzu destekleyeceğini düşündüğünüz bakiyeli banka hesap dökümlerinizi ve tapu ve araç ruhsatı gibi belgeleri de ibraz edebilirsiniz.

Amerika Aile ve arkadaş ziyareti vizesine şahsen başvurmam gerekiyor mu?

Amerika vize başvurunuzu Dataglobal aracılığı ile yapabilirsiniz ancak vize randevusuna şahsen gitmeniz gerekmektedir. Amerika vize işlemlerinde parmak izi ibrazı zorunludur, bu nedenle şahsen vize mülakatına katılmanız gerekmektedir.

Amerika Aile ve arkadaş ziyareti vizesi alabilmem pasaport sürem ne olmalıdır?

Pasaportunuz süresi talep edilen vizenin bitiş tarihinden sonra en az 6 ay olmalıdır.

Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi ücreti ne kadar?

Dataglobal Amerika vize işlemlerinde profesyonel bir danışmanlık firmasıdır. Vize işlemlerini Dataglobal evrak takibi, vize türüne uygun başvuru, form doldurma ve seyahat tarihine uyumlu vize randevusu alma ve birçok konuda Amerika vizesi işlemlerinde başvuru sahiplerine destek vermektedir. Ek hizmetler hakkında ücret bilgisi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.