Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi

Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Bilgileri

Bulgaristan Aile Ziyaret Vize Başvurusu

Bulgaristan’da aile ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Bulgaristan vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Bulgaristan aile ziyaret vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Bulgaristan aile arkadaş ziyaret vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar

 1. Pasaport – Seyahat sonrasında en az bir (1) yıl geçerli olmalı.
 2. Biometrik Fotoğraf – İki (2) adet 35×45 milimetre ölçülerinde son üç (3) ay içerisinde çekilmiş olmalı.
 3. Davetiye: Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak kişi veya kişiler adına düzenlenmiş olmalı. Davetiyeyi gönderen kişinin bulunduğu şehrin Polis, Yabancılar Şubesi’nden (Migratsiya) onaylı olmalı.
 4. Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak kişinin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 5. Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi. (Hesapta seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerekir)
 6. Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusu yapacak kişinin Bulgaristan’da ailesi veya eşi var ise: Yakınına ait Bulgaristan Kimlik Kartı (Liçna Karta) fotokopisi. Bulgaristan’dan Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi gönderen kişi, davet ettiği kişinin Bulgaristan’da bulunduğu sürece tüm masraflarını ve bakımını üstleneceğine dair bir Bulgaristan Noteri tarafından tasdiklenmiş Taahhütname (Deklaratsiya) gönderebilirse yukarıda sayılı olan evraklar da olmak şartıyla Uzun Süreli Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusu yapılabilir.
 7. Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunacak kişi 18 yaşından gün almamış ise: Bulgaristan seyahatine ebeveynleri ile birlikte gidiyor olsa bile, anne ve baba bu seyahati gerçekleştirecek on sekiz (18) yaşından küçük olan çocuklarına bu seyahati yapmasına izin verdiklerine dair bir Türkiye Cumhuriyeti Noterinden tasdikli Muvafakatname (Her ikisi tarafından imzalanmış) almak zorundalar.
 8. Davetiye Olmadan Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi:
 9. Pasaport – Seyahat sonrası en az altı (6) ay geçerli olmalı.
 10. Biometrik Fotoğraf – İki (2) adet 35×45 milimetre ölçülerinde. Son üç (3) ay içerisinde çekilmiş olmalı.
 11. Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi – Eksiksiz doldurulmuş, Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış olmalı. On sekiz (18) yaşından gün almamış olanların Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi velisi tarafından imzalanmaktadır.
 12. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – Son bir haftada Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış. Kaşeli ve imzalı olmalı.
 13. Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunacak kişi om sekiz (18) yaşından gün almamış ise: Bulgaristan seyahatine anne ve babası ile birlikte gidiyor olsa bile, anne ve baba bu seyahati gerçekleştirecek on sekiz (18) yaşından küçük olan çocuklarına bu seyahatin yapmasına izin verdiklerine dair TC Noterden tasdikli Muvafakatname (Her ikisi tarafından imzalanmış) almak zorundalar.
 14. Anne veya babaya ait Bulgaristan pasaportlarının fotokopisi.
 15. Anne veya babaya ait Bulgaristan Kimlik Kartı olan Liçna Karta’nın fotokopisi.
 16. Anne veya babaya ait Ankara Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü’nden alınmış İsim Denklik Belgesi.
 17. Anne veya babaya ait en aza 5000 TL bakiye olan Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi.
 18. Anne ve babaya ait Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
 19. Doğum Kayıt Örneği.
 20. Evlilik Kayıt Örneği / Türk Evlilik Cüzdanı fotokopisi.

Eşi Bulgaristan Vatandaşı Olanlar için Gerekli Evraklar

 1. Pasaport – Vizeye başvuracak kişiye ait ve seyahat sonrası en az altı (6) ay geçerli olmalı.
 2. Biometrik fotoğraf – İki (2) adet 35×45 milimetre ölçülerinde son üç (3) ay içerisinde çekilmiş olmalı.
 3. Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi – Eksiksiz doldurulmuş, Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış olmalı. On sekiz (18) yaşından gün almamış olanların Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi velisi tarafından imzalanmaktadır.
 4. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış. Kaşeli ve imzalı olmalı.
 5. Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi için Bulgaristan’da evliliğin yapıldığı şehrin belediyesinden alınmış Evlilik Cüzdanı (Grajdanski Brak ot Obştinata).
 6. Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi için başvuran kişiye ait en fazla on beş (15) gün önceye ait Banka Hesap Dökümü fotokopisi:İmzalı ve kaşeli.İmzayı atan banka görevlisinin imzasını da içeren imza sirküleri. Son bakiye en az 5000 TL olmalı.
 7. Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi için başvuruda bulunan kişinin Bulgaristan vatandaşı olan eşine ait Bulgaristan pasaportunun ve Bulgaristan Kimlik Kartı’nın (Liçna Karta) fotokopileri.
 8. Bulgaristan vatandaşı olan eşin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı da varsa ve vatandaşı olduğu ülkelere ait pasaportlardaki isimleri farklı ise Ankara Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünden alınmış İsim Denklik Belgesi.
 9. Doğum Kayıt Örneği.
 10. Evlilik Kayıt Örneği / Türk Evlilik Cüzdanı fotokopisi.

Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Başvuru Formları

Bulgaristan’da aile ziyareti olarak yapılacak olan seyahatlerde doldurulması gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ziyaret vizesi başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 BulgaristanVize Başvuru Formu

 Bulgaristan Vize Başvuru Formu (Ankara Büyükelçiliği)

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x