İngiltere Dil Eğitimi İsteyen Vize Türleri

İngiltere'de Dil Eğitimi Hakkında Herşey

İngiltere Dil Eğitimi İsteyen Vize Türleri

İngiltere Dil Eğitimi İsteyen Vize Türleri

İngiltere dil eğitimi isteyen vize türleri, Eğer İngiltere’ye aşağıda belirtilen vizeler ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız, İngilizce yeterliliğinizin başvuracağınız vizenin gerekli gördüğü düzeyde olduğunu ispat eden bir sınav ile ispat etmeniz gerekmektedir. Bu vizeler:

Oturum izni için İngiltere’ye başvurmayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının konsolosluklar tarafından belirlenen ve “Güvenli İngilizce Testi” (Secure English Languange Testing) uygulayan kurumların hazırladığı sınavlara girmeleri gerekmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Oturum İçin İngilizce

Aile Birleşim yolu ile İngiltere’ye yerleşmeyi planlayan kişiler ve İngiltere’deki eşinin yanına yerleşmek isteyen kişilerin IELTS sınavından A1 düzeyde yeterliliği sağlaması gerekmektedir. Aile birleşim vizesine başvuracak kişilerin dil yeterliliğini onaylayan sınav sonuç belgelerini de vize başvuruları esnasında sunmaları gerekmektedir. Dil yeterlilik belgesine sahip olmayan kişilerin vize başvuruları kabul edilmemektedir. Bu sınav İngiltere’ye aile birleşimi amaçlı başvuru yapacak 65 yaş üstü ebeveynler ve 18 yaş altı çocuklar için gerekli değildir. Fakat İngiltere’ye gitmeyi planlayan kişi için her halükarda İngilizce bilmek zaruri bir ihtiyaçtır.

Aile Birleşimi

İngiltere Aile Birleşim vizesi için A1 düzeyinde İngilizce sınavına girmeden 2-4 hafta önce sınav için rezervasyon yapılması gerekmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı sınava giremeyen adaylara sınav başvuru ücretleri geri ödenmemektedir. Sınava başvuracak kişinin evlilik öncesi ya da sonrası sınava girmesi aile birleşim vizesi için herhangi bir olumsuzluk oluşturmamaktadır.

İngiltere dil eğitimi isteyen vize türleri, IELTS Life Skills testi kişinin gündelik hayatta İngilizce kullanılan ortamdaki yeteneğini test etme amaçlı bir testtir ve diğer İngilizce sınavlarından farklı olarak kişinin dinlediğini anlama ve konuşma becerilerini de test etmektedir. Aynı zamanda bu sınav kişinin İngilizce temel kurallara hakimiyetini de test etmektedir. Sınavın en önemli kriterleri sahip olunan bilginin karşı tarafa İngilizce olarak aktarılabilmesi ve İngilizce iletişim kurabilme yeteneğinin olmasıdır.

IELTS Life Skills A1 testi iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada kişinin sorulan soruları İngilizce olarak yanıtlaması beklenmektedir. İkinci bölümde ise kişinin hem dinleme hem de konuşma becerileri test edilmektedir. Bu sınavda iki aday aynı anda çağrılır ve birbirleriyle olan iletişimleri göz önünde bulundurularak yeterlilikleri değerlendirilir. Sınav sonuçlarına 6 gün içerisinde IELTS’in resmi internet sitesinden ulaşmak mümkündür. Sınavda başarı sağlanamaması durumunda sınava tekrar girme hakkı vardır. IELTS A1 Life Skills testi aile birleşim vizesi için ibraz edilmesi gereken tek dil yeterlilik belgesidir.

IELTS testine giren adayların yanlarında kimlik ya da geçerlilik süresi sona ermemiş bir pasaport bulundurması gerekmektedir. Evlilik yolu ile İskoçya, Galler, İngiltere, Kuzey İrlanda gibi ülkelerden birine yerleşmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avrupa Birliği vatandaşlığına sahip olsalar dahi İngilizce yeterlilik belgesine sahip olmak zorundadır.

United Kingdom Border Agency uluslararası geçerliliğe sahip sınavları vize işlemleri için kabul etmektedir. Fakat İngiltere oturum izni için Birleşik Krallık Ulusal Onay Bilgi Merkezi’nin geçerli saymadığı hiçbir kurumun verdiği belge ile işlem yapmak mümkün değildir. Birleşik Krallık Ulusal Onay Bilgi Merkezi UK Naric olarak da bilinir ve onaylamadığı eğitim kurumlarının diplomalarının da geçerliği bulunmamaktadır. Bununla beraber Birleşik Krallık içerisinde alınmış sertifika ve diplomalar geçerli sayılmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri