İspanya Vizesi Başvuruları Başlıyor

İspanya Vizesi Başvuruları Başlıyor

İspanya Vizesi Başvuruları Başlıyor

İspanya Vizesi Başvuruları Başlıyor

İspanya vizesi başvuruları başlıyor. Geçtiğimiz Mart ayında Covid-19 salgını dolayısıyla askıya alınan İspanya vize başvurusu işlemleri kısmi olarak yeniden başlayacak. İspanya dış işleri bakanlığının 1 Temmuz’da uçuşları başlatacağını açıklamasının ardından Türkiye’de faaliyet gösteren İspanya İstanbul Başkonsolosluğu da bir sonraki duyuruya kadar Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün vize başvurularını kabul edeceğini açıkladı.

İspanya vize başvuru merkezi devam eden Covid-19 tedbirleri dolayısıyla şubelere sabah ve öğle saatleri arasında belirli sayıda başvuru sahibini maskeyle ve ateş ölçümü yaparak kabul edecektir. Uzun dönem oturum başvuruları sadece konsolosluk tarafından kabul edilmekte olup başvuru merkezinde aşağıda belirtilen kategorilerde başvurular kabul edilecektir. İspanya konsolosluğu vize başvurusu hususunda genel olarak başvuru süresi ile ilgili kısıtlamalar bulunduğundan kısıtlama sürelerini de göz önünde bulundurunuz.

  • İspanya Turistik Vize: Kısıtlama süresi 17 takvim günüdür. Randevu tarihi ile seyahat başlangıç tarihi arasında en az 17 takvim günü olmalıdır. Randevu günü ve seyahate çıkılacak günler bu süreye dahil değildir.
  • İspanya Ticari Vize: Kısıtlama süresi 7 iş günüdür. İspanya vize randevusu tarihi ve seyahat tarihi süreye dahil değildir.
  • İspanya Aile Ziyareti Vizesi: Eğer İspanyol polisinden resmi davetiye ile başvuruyorsanız kısıtlama süresi 7 iş günüdür. Sadece davet gönderen kişiden gelen dilekçe şeklindeki davetiye ile başvuruyorsanız kısıtlama süresi 17 takvim günüdür.
  • İspanya Transit Vize: Kısıtlama süresi 7 iş günüdür.
  • İspanya Öğrenci Vizesi: Kısıtlama süresi 7 iş günüdür.
  • İspanya AB vatandaşı eş vizesi: Kısıtlama süresi 7 iş günüdür.
  • İspanya Kültür Vizesi: Kısıtlama süresi davetiyeniz varsa 7 iş günü, davetiyeniz yoksa 17 takvim günüdür.

İspanya vizesi başvuruları başlıyor. İspanya vizelerine dair gerekli evraklar, ispanya vize ücreti 2020 ve dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin detaylı bilgiye bu linkden ulaşabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri