İtalya Vizesi Covid-19 Güncellemeleri

İtalya Vizesi Hakkında Herşey

İtalya Vizesi Covid-19 Güncellemeleri

İtalya Vizesi Covid-19 Güncellemeleri

İtalya Vizesi Covid-19 Güncellemeleri

İtalya vizesi covid-19 güncellemeleri kapsamında 7 Eylül 2020 tarihli değişiklikler doğrultusunda İstanbul İtalya Konsolosluğu tarafından kabul edilen vize başvuru kategorileri güncellenmiştir. İtalya TIR şoförü vize başvuruları ve Denklik belgesi, Lisans ve Lisansüstü eğitim, değişim ve hareketlilik (Erasmus vb.) programları vize başvurularına ek olarak aşağıda belirtilmiş durumlar içinde İtalya vize başvurusu kabul edilecektir.

Güncel İtalya Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Fuar katılımcıları (sadece stand açanlar) için İtalya ticari vize başvurusu

Başvuru esnasında, ticari vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, fuar organizasyon kurumu tarafından hazırlanmış, İtalyan Sağlık Bakanlığı’nın bahse konu fuarın düzenlenmesi ile ilgili izninin ve vize başvurusu yapan şahsın hangi sıfatla katılımcı olduğunun net bir şekilde belirtildiği açıklayıcı ve ayrıntılı bir davet mektubu da ibraz edilecektir. Vize işleminin sonuçlanmasının ardından, seyahat sürecinde, uçağa biniş ve sonraki güvenlik kontrolleri aşamalarında, taşıyıcı şirkete, İtalyan topraklarına girişten 72 saat önce tamponla moleküler tanı ya da antijen testlerinden birine tabi tutulduğunu ve negatif sonuç alındığını gösterir bir rapor ibraz edilmesi gerekecektir.

AB Vatandaşlarının partnerleri için İtalya turistik vize başvurusu

Randevu esnasında, İtalya turistik vizesi için talep edilen standart başvuru evrakına ek olarak, ekte imzalı bir kimlik belgesi kopyasını da koyması gereken AB vatandaşı tarafından düzenlenmiş açık ve ayrıntılı bir davet mektubu ve bahse konu ilişkinin kanıtlanabilir ve sabit olduğunu gösterir evrak da ibraz edilecektir. Üçüncü şahısların söz konusu ilişkinin seneler içinde sabit olduğunu gösterir beyanları da değerlendirme unsuru olarak kabul edilir.

Vize sahipleri, İtalya’ya girişlerini takip eden 14 gün süresince karantinada kalacaklardır.

İtalya merkezli şirket sahipleri ya da ortakları için İtalya ticari vize başvurusu

Başvuru sırasında bakılması gerekenler: Ticari vize için gerekli evraklara ek olarak şirket sahibi ya da ortağı olarak başvuru sahibinin adının göründüğü ‘’Visura Camerale’’ sunulması gerekmektedir. Kalış süresi en fazla 120 saat (4 gece 5 gün) olmalıdır, başvuru formu ve gidiş dönüş tarihlerinin göründüğü tüm evrak buna göre düzenlenmelidir. Test ya da karantina ile ilgili şu an için herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Yukarıda belirtilen İtalya vizesi başvuruları İtalya konsolosluğu tarafından sadece Salı-Çarşamba-Perşembe günleri kabul edilecektir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri