Freelance Çalışanlar için İngiltere Vizesi

Freelance Çalışanlar için İngiltere Vizesi

Freelance çalışanlar için İngiltere vizesi nasıl alınır? Freelance iş sektöründekiler, İngiltere’ye gitmek için vize alabilir mi? Her şeyden önce, İngiltere vize başvurusunu gerçekleştirebilmek için, gelir durumunuzu belgeleyip kanıtlayan evrakların gösterilmesi oldukça önemlidir. Bu belgelerde detaylı bir şekilde, iş ve gelir durumlarınızın yer alması gerekir.

Eğer SSK’lı olarak çalışan biri iseniz, çalıştığınız sizin bilgilerinizi içeren şirket evraklarının tamamını hazırlamalıdır. Bu belgelerin içerisinde, şirket ile ilgili bilgiler de yer almalıdır. Bir çalışan olarak, son 3 aya ait maaş bordrolarınızı da, vize başvurusu için göstermelisiniz. Peki, freelance olarak çalışıyorsak, İngiltere’ye vize için nasıl başvurabiliriz?

Freelance olarak da çalışıyorsanız, İngiltere vizesi için belli şartları gerçekleştirdikten sonra, kolaylıkla başvurabilirsiniz. Eğer vize başvurusunda, uygun evrakları eksiksiz bir şekilde ulaştırırsanız, vize sahibi olabilirsiniz. Freelance olarak çalışanlar, İngiltere vizesi için gelir belgelerini ve çalışma durumunu gösteren evrakları temin etmelidir. Sonrasında da, yaptıkları freelance işe dair bilgiler veren belgeleri göstermelidir. Bu işi nasıl Freelance olarak gerçekleştirdiğini ve ne kadar gelir elde ettiğini dokümanları ile bildirmelidir.

Vize başvurusu için, banka hesabınızda belli miktar para göstermek önemli kriterlerden biridir. Fakat sadece, hesapta para göstermeniz yeterli değildir. Freelance olarak çalıştığınız için, hesap hareketleriniz de bu bağlamda önem taşır. Bu yüzden Freelance olarak çalıştığınız kişileri veya kurumları da, sunacağınız belgelerde belirtmeniz gerekiyor. Çalıştığınız kişi veya kurumlardan onlarla çalıştığınızı belgeleyen ve onaylayan yazılar edinebilirsiniz. Bu sayede onlardan elde ettiğiniz kazancı, vize başvuru sürecinizde kanıtlamış olursunuz.

Güncel İngiltere Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Freelance Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi Alım Süreci

Freelance çalışanlar, İngiltere vizesi alım süreçlerinde, başvuruya güncel bir şekilde belge eklemelidir. Banka hesabınızdaki paranın nereden geldiğini göstermeniz de gerekmektedir. İngiltere vizesi için, vize işlem süreçlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren, vize süreci danışmanı şirketlerden de yardım alabilirsiniz. Bu sayede vize sürecinizin olumlu sonuçlanma yüzdesi artar. Freelance bir çalışan olarak, sigortalı olmasanız bile gerçekleştirdiğiniz iş veya işleri resmi evraklarla, konsolosluğa sunmanız gerekiyor.

İngiltere vize başvuru sürecinde evraklardan sonra, en fazla dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de, gelir durumunuzu net bir şekilde beyan eden belgelerin bulunmasıdır. Eğer belirsiz bir hesaptan para geldiği gözlemlenirse, vize süreciniz olumsuz bir şekilde etkilenebilir. Banka hesabınızdaki hareketleri ve para akışını belli başlı evraklarla kanıtlayabilirseniz, bu durum İngiltere vizeniz için size çok ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Freelance bir çalışan olarak, vize sürecinde en fazla önem vermeniz gereken konulardan birisini, bu durum oluşturmaktadır.

İngiliz konsolosluğu, vize başvuru sürecinde sizden her an yeni belgeler de isteyebilir. Maalesef, Freelance bir çalışan olarak vize başvurusu yapmak, belli bir kurum altında çalışarak bu başvuruyu gerçekleştiren birçok kişiye göre daha dezavantajlı bir konumda yer almanıza sebep olur. Bu yüzden istenilen evrakları detaylı ve sorunsuz bir şekilde belgeleyerek, konsolosluğa ulaştırmalısınız.

Son olarak, İngiltere vizesi için yukarıda belirttiğimiz tüm durumların yanında, durumunuza uygunluk gösterecek, evrak listesini bulmakta problem yaşayabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda İngiltere konsolosluğu sizden, seyahat amacınızı ve medeni durumunuzu belgelerle ispat etmenizi isteyecektir. Bu şartları ve belgeleri eksiksiz ve doğru bilgiler eşliğinde yerine getirmeyi unutmayın.