Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vizesi

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka vize başvurusu, Danimarka Krallığı’na seyahat edecek olan umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız Danimarka vizesi almalıdırlar. AB üyesi olan Danimarka Krallığı aynı zamanda schengen üye devletlerinden olması dolayısıyla kısa süreli (90 günü geçmeyen) seyahatler içim yapılan Danimarka vize başvurusu işlemleri sonucunda C tipi Danimarka schengen vizesi vermektedir.

Türkiye’de faaliyette bulunan İstanbul Danimarka Konsolosluğu ve Ankara Danimarka Büyükelçiliği kendi ülkelerine yapılacak ziyaretler için vize prosedürlerine uygulamanın yanı sıra diğer bazı ülkeler için de temsil yetkisi bulunmaktadır. Bu doğrultuda İzlanda vizesi, Grönland vizesi ve Faroe Adaları vizesi başvuruları da Danimarka Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

Covid-19 salgını dolayısıyla birçok vize işlemi geçtiğimiz Mart ayında askıya alınmıştı. Haziran ayı ile birlikte kısmi olarak normalleşme çalışmalarına başlayan birçok schengen ülkesi güncel duyuruları yayınlamaya başlamıştır. Türkiye’de faaliyet gösteren Danimarka vize başvuru merkezi üzerinden yapılan covid kısıtlamalarına dair güncel bilgiler aşağıdaki gibidir. Danimarka vize ücreti 2020 başlıklı makalemizden ise güncel vize ücretlerine ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka vize randevusu alarak başvuru yapmak isteyen kişiler müracaatlarını İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da bulunan başvuru merkezi üzerinden yapabilirler. Bu merkezlerden yapılacak başvurular için belirtilen covid kısıtlamaları bilgileri kontrol edilmelidir.

  • 16 Haziran 2020 tarihi itibariyle Danimarka vizesi başvurusu yapacak kişilerin sunacakları seyahat sağlık sigortası mutlaka Covid-19 tedavilerini karşılar nitelikte olmalıdır.
  • Ankara ve İstanbul Danimarka vize başvuru merkezi Çarşamba ve Cuma günleri açık olacaktır.
  • İzmir ve Antalya vize başvuru merkezleri sadece Çarşamba günleri açık olacak ve tüm başvuru merkezlerinden Coronavirüs tedbirleri kapsamında kısmi randevular verilecektir.
  • Kısıtlamalı seyahat yasakları kalkmadan önce sadece aşağıda belirtilmiş özel duruma sahip kişiler Danimarka Krallığına seyahat edebileceklerdir.
  • Danimarka’da küçük çocuğu bulunan ebeveynler ve koruyucu aileler
  • Kritik derecede hastalığı bulunan aile üyesini ziyaret edecek kişiler
  • Danimarka’da tıbbi tedavi sürecinde bulunan kişiler
  • Cenaze törenine katılacak kişiler
  • Bir davaya katılmak üzere seyahat edecek kişiler

Bu koşulların dışında bulunan turizm, iş ya da aile ziyareti amaçlı seyahatler acil durum olarak kabul edilmemektedir. 24 Şubat 2020 tarihinden itibaren vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için Danimarka vize randevusu alma zorunluluğu getirilmiştir.

Danimarka ticari vize başvurusu ve acil medikal bir sebepten dolayı bir yakınınızı ziyaret için Danimarka aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişiler randevu almak zorunda değillerdir. Fakat randevusuz başvuru merkezi ziyaretlerinde bulunulduğunda uzun bekleme süreleri olabileceğini göz önünde bulundurunuz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri