Fransa Vizesi Nasıl Alınır

Fransa vizesi nasıl alınır ile ilgili detaylı bilgiler.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi nasıl alınır? Vize işlemlerini kolayca nasıl yapabilirim soruları varsa aklınızda yazımızı dikkatle okuyunuz.Fransa Türkiye’de yaşayan vatandaşların Avrupa seyahatlerinin başlangıç noktalarından biri. Dünyanın en çok seyahat edilen ülkelerinden biri olan Fransa Avrupa kültürünü tarihsel dokusunun sanat ve eğlenceyle buluştuğu, her köşesinde romantizm izlerini göreceğinizi sürprizlerle dolu bir yer. Paris, Nice, Marsilya kentlerinin her birisinin kendine has atmosferiyle herkesin hayatında en az bir kere ziyaret etmesi gereken bir ülkeden söz ediyoruz.

Fransa’yı ziyaret etmek için elbette ilk yapılması gereken şey Fransa vizesi almak olacaktır. T.C. Bordo pasaport sahibi kişiler Fransa vize rejimine tabidirler. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportu sahipleri ise 6 aylık ziyaretleri süresince ülkede en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkına sahiptirler. Ancak pasaportunuzun türü ne olursa olsun seyahat sonrası en az 3 ay geçerli ve son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiğini unutmayın.

Fransa Schengen Vize Başvurusu

Fransa Schengen vizesi, sahibi olan kişilere sadece Fransa sınırları içinde değil tüm Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Eğer evraklarınız eksiksiz, geçmiş vizelerinizin kullanımı doğru ise Fransa vizenizi kolayca alabilirsiniz. Schengen ülkelerini içeren bir Avrupa seyahati planlıyorsanız ve en uzun kalacağınız ülke Fransa ise başvurunuzu Fransa Konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir. Birden fazla ülkeyi kapsayan Avrupa seyahatlerinde en uzun süre kalınacak ülkenin vizesi için başvuruda bulunmak gerekmektedir. Schengen vize başvuruları konsolosluklar tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezi ve acentelere yapılmaktadır ancak vize sonucuna karar veren tek yetkili kurum Fransa Konsolosluğudur.

Dataglobal en iyi vize danışmanlık kriterinin, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması gerektiğinin bilinci ve yıllara dayanan deneyimi ile Fransa vize işlemlerinizi sorun yaşamadan almanızı sağlamaktadır. Tüm dünya vize işlemlerinde hizmet veren Dataglobal konsoloslukların güncellemelerini takip ederek başvuruların doğru şekilde yapılması için başvuru sahiplerine destek vermektedir. Fransa vize türleri şu şekildedir.

Fransa Turistik Vizesi

Fransa Ticari Vizesi

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Transit Vizesi

–  Fransa Öğrenci Vizesi

Fransa Erasmus Vizesi

Fransa Evlilik Vizesi

Fransa Vizesi Gerekli Evrakları Nelerdir?

Fransa vizesi nasıl alınır diye düşünenlerin zaman kaybetmeden yapmaları gereken, vize için gerekli güncel evrakları öğrenmek olacaktır. Fransa vize işlemleri seyahatinizin amacına göre yapılmalıdır. C tipi kısa süreli Fransa Schengen vizesi evrakları Fransa aile ve arkadaş ziyareti, turistik ve ticari vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Evraklarınız seçtiğiniz vize türü doğrultusunda şekillenir. Evraklarınızla ilgili ön koşullardan biri geçerli bir pasaportunuzun olmasıdır. Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış, vize etiketinin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfası olan ve yolculuğunuzun akabinde 3 ay geçerliliği olan ve mevcut kimlik bilgilerinizle uyumlu bir pasaport olmalıdır. Eğer sözettiğimizi kriterlere uygun bir pasaportunuz varsa mesleğinize uygun evrakları hazırlamaya başlayabilirsiniz. Vize belgelerinin hazırlanmasında dikkate alınması gereken bir diğer önemli husus, bu belgelerin mesleki veya sosyal durumunuza uygunluğudur. Sigortalı çalışanların, devlet memurlarının, öğrencilerin ve diğer meslek gruplarındaki kişilerin hazırlamaları gereken evraklar birbirinden farklıdır.

Fransa vizesi nasıl alınır diyorsanız başvurusunda sunacağınız evraklar ülkeye geri döneceğinizi ispat edecek nitelikte olmalıdır. Son 3 aya ait banka hesap özetlerinin aktif hesap hareketlerini göstermesi, şirkette çalışanların şirketlerinden alacakları belgelerin evrak detaylarında bildirildiği şekilde güncel olması önemlidir. Vize dosyanızı gerektiği durumlarda tapu, araç ruhsatı gibi belgelerle de desteklemeniz gerekebilmektedir. Hemen harekete geçmek için Dataglobal Fransa vizesi departmanını arayarak durumunuza uygun evrakları e-mail ile talep edebilirsiniz. Ancak ilerde sorun yaşamamak için başvuruya hazırlık aşamasında evrak detaylarına dikkat etmeniz vize işlemlerinizin daha sağlıklı yürümesini sağlayacaktır. Seyahat amacınızı netleştirip evraklarınızı bu amaca uygun şekilde hazırladıktan sonra vize randevusunda parmak izinizi ibraz etmek üzere davet edileceksiniz. Fransa vizesinin çıkış konsolosluğun işlem yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama çıkış süresi 3 ila 7 gündür ancak bu süre ek evrakların talep edilmediği eksiksiz belgelerin sunulduğu başvurular için geçerlidir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri