İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır

İngiltere Vizesi HakkındaHerşey

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır

İnsanlar her yıl İngiltere’ye gezi, eğitim ve hatta çalışma gibi farklı amaçlarla ziyaret eder. Birçok Batı ülkesinin, özellikle Avrupa ülkelerinin vatandaşlarının İngiltere’ye vizesiz girebilmesine rağmen, dünya vatandaşlarının geri kalanının İngiltere’ye adım atmasına izin verilmesi için vize alması gerekir. İngiltere vizesi, deniz, kara veya hava yoluyla ülkeye girmenize izin verir. Vizeye sahip olmak, belirli bir vizenin sahip olduğu şartları yerine getirdiğiniz anlamına gelir. İngiltere vize randevusu nasıl alınır?

Güncel İngiltere Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 İngiltere Vize Başvuru Süreci

İngiltere vizesine başvurmak için kullanmanız gereken İngiltere vize başvuru süreci ve hizmeti, çoğunlukla vize türüne bağlıdır. Doğru İngiltere vize türünü seçin. Online başvuru formunu doldurun. İngiltere vizesi başvurusu için gerekli belgeleri toplayın. İngiltere vize randevusu ayarlayın. İngiltere vize görüşmesine katılın.

Vize gereksinimleri de dahil olmak üzere İngiliz vizesi için başvuru sürecinin çoğu, İngiltere’yi ziyaret etme amacınıza bağlıdır. İngiltere Turist Vizesi, İngiltere’ye girmek isteyen herkes için arkadaş veya aile üyelerini ziyaret etmek, tatiller, iş, özel tıbbi tedavi veya evlenmek amacıyla alınabilir. İngiltere Transit Vizesi, İngiltere’den başka bir ülkeye geçmek isteyenler içindir. İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere’de ücretli faaliyette bulunmak isteyenler içindir.

İngiltere Eğitim Vizesi, bir eğitim kursuna veya üniversiteye kaydolmak için İngitere’ye seyahat etmek isteyenler içindir. Eğitiminiz kısa dönemli ise, İngiltere kısa dönem eğitim vizesine başvurmanız gerekir. İngiltere’de kalmak için uzun süreli izne ihtiyacınız varsa, Seviye 4 Vizesine başvurmanız gerekir. Ayrıca İngiltere’de bir iş kurmak için vizeler ve İngiltere’de yaşayan bir aile üyesine katılmak için vizeler de mevcuttur. İngiltere vize randevusu nasıl alınır?

Genellikle, İngiltere vizesi çevrimiçi başvuru formu kişisel bilgilerle ilgili birkaç soru içerir. Adınız, soyadınız, milliyetiniz, ikamet edilen ülke, medeni hal, kimlik numarası, pasaport numarası ve İngiltere’ye girmek istemenizin nedeni sorulur. Başvuru formundaki bilgiler gerekli diğer belgelerdeki bilgilerle uyuşmuyorsa başvurunuz reddedilir. İngiltere vize başvurunuzun bir parçası olarak, bazı zorunlu belgeleri de edinmeniz gerekecek.

İngiltere vize randevusu nasıl alınır? Randevuyu çevrimiçi yaptıktan sonra, randevunuzun ayrıntılarını onaylayan e-postayı yazdırın ve gerekli belgelerle birlikte katılmayı seçtiğiniz İngiltere vize başvuru merkezine yanınızda götürün. Ayrıca, özellikle orijinal olarak sunulması istenen belgeler vardır. Belgelerin istenen şekilde ve eksiksiz olduğundan emin olun çünkü küçük bir hata soruna neden olabilir. Randevunun başkasının değil adınızın yerine yapılması gerektiğini lütfen unutmayın.

İngiltere vize başvuru merkezine katıldığınızda, fotoğraf ve parmak izlerinizin dijital olarak taranmasını içeren biyometrik bilgilerinizi vermeniz gerekecektir. Vize başvurusu yapan her başvuru sahibi, çocuklar da dahil olmak üzere vize başvuru merkezine bizzat katılmak zorundadır. 18 yaşından küçük adaylara bir yetişkin eşlik etmelidir.

İngiltere Vizesi Başvurusunun Reddi

Tüm başvuru sürecine dikkat edin. Vize reddinin ana nedenlerinden bazıları eksik belgeler, yanlış vize türü için başvurmak, İngiltere’de kalışınızı destekleyecek finansal araçlara sahip olduğunuzu kanıtlaya mamanız, sahte belgeler, bir önceki yolculuğunuzda fazla kalmanız ve suç geçmişinizdir. İngiltere vize başvurunuz reddedilirse, başvurunuzla ilgili cevabı aldığınızda, bunun nedenleri hakkında da bilgilendirilecek siniz. Bu kararın adil bir şekilde alınmadığını düşünüyorsanız, itiraz edebilirsiniz. Bir itiraz formu doldurarak İngiltere Göçmenlik ve İltica Odasına göndermek gerekir. Bu organ belgeleri ilgili makama iletir. Yeni bir karar alınacak ve başvuru sahibine yazılı olarak bildirilecektir. Karar değiştirilmezse, önceki hataları düzelterek yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere vizesi uzatılabilir mi? İngiltere’de iken İngiltere vizenizi uzatmak mümkündür. Ancak süreç, sahip olduğunuz vize türüne göre farklılık gösterir. İngiltere’de standart bir ziyaretçi vizesi ile bulunuyorsanız, İngiltere’de geçirdiğiniz toplam süre 6 aydan az olduğu sürece vize uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri