Almanya Vize İşlemleri

Almanya vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler.

Almanya Vize İşlemleri

Almanya vize işlemleri, Schengen vizesi türleri içinde en çok tercih edilen vizelerden biri. Türklerin her daim en çok seyahat ettiği ülkelerden olan Almanya’ya, turistik, ticari veya aile ziyareti amaçlı kısa süreli seyahatler için bu vizenin alınması gerekmektedir.

Almanya vize işlemleri Almanya Konsolosluğu tarafından akreditasyona sahip vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. İşlemlerinizi Dataglobal aracılığı ile yapmanız, karışık vize prosedürlerinde zaman kayıplarını önleyerek tercih ettiğiniz vize türünü zahmetsizce almanızı sağlayacaktır.

Almanya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Bordo/Umuma Mahsus pasaportu olanlardan vize almalarını talep etmektedir. Vize başvurusu yapmanın önceliklerinden biri seyahat sonrası 3 ay geçerliliği olan bir pasaportunuzun olmasıdır. Buna ilaveten pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması, vize etiketinin işlenebileceği en az iki adet boş sayfasının olması gerekirken, yıpranmamış bir pasaportla başvuru yapmamanızı tavsiye olunur.

Geçerli pasaportunuz ile Almanya turistik vize, Almanya ticari vize ve Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Bu vizeler Schengen C tipi vizeler olup, vize sahibine 180 günlük süre için en fazla 90 gün serbest dolaşım hakkı tanımaktadır.

Burada belirtmekte fayda var ki Almanya Schengen vizesi ile Schengen bölgesindeki diğer ülkelere de seyahat hakkınız vardır. Turistik, ticari ve özel ziyaret vizesi başvurularında diğer önemli koşul ise Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilen gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Vize için gereken evrakların kişisel duruma, çalışma durumuna veya sosyal duruma göre hazırlanması gerekmektedir.

Almanya vize işlemleri ve başvuruda kullanılacak evrakların güncel prosedürlere uygun olması gerekmekte olup evrakların hazırlık aşamasında, üstünde önemle durulması gereken bir evrak takibini gerektirmektedir. Güncel olmayan, eksik evrakla yapılan, seyahat amacına hizmet etmeyen evraklarla yapılan başvurular maalesef vize reddiyle sonuçlanmaktadır.

Güncel Almanya vizesi başvuru ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu

Dataglobal uzman vize danışmanlarıyla Schengen vizesi işlemlerinde evrak takibini güncel vize uygulamalarına uygun şekilde yaparak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında Almanya vize başvurusu yapan kişilere destek vermektedir.

Almanya ve diğer Schengen ülkeleri için vize almak için seyahat amacınızı (ticari, turistik veya ziyaret) netleştirdikten sonra Data Global’i arayarak gerekli evrakların en güncel halini e-mail olarak talep ediniz. Vize danışmanlarıyla paylaşacağınız bilgiler seyahat amacınız, mesleğiniz, kişisel durumunuz ve ikamet ettiğiniz şehir gibi bilgilerdir. Data Global’in sizin adınıza başvuru yapmasında ve size özel vize çözümleri üretmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

Almanya vizesi evraklarınız Data Global’e ulaştıktan sonra vize randevunuz hemen alınmakta ve randevu tarihi ve saati size e-mail ve telefon ile bildirilmektedir. Evraklarınız danışmanlara tarafından incelendikten sonra varsa eksik evrak bildirimleri size yine e-mail veya telefon yoluyla yapılmaktadır.

Dataglobal arzu ettiğiniz vizeyi doğru şekilde alabilmeniz için hizmet veren profesyonel bir danışmanlık firması olarak başvurunuzu sizin adınıza en doğru şekilde yapabilecek yetkinliğe sahiptir. Schengen vize başvuru formunun seyahat amacına uygun doldurulması, vize talep dilekçesinin başvuru sahibinin durumuna uygun şekilde makul ve mantıklı bir çerçevede oluşturulması, evrak takibin boyunca belgelerde yer alan tarihlerin birbiriyle uyumu gibi vize işlemlerinde dikkat gerektiren pek durum ve daha pek çok konuda vize danışmanlarından destek alabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri