İngiltere’de Karantina Süresi 5 Güne Düşüyor

İngiltere Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere’de Karantina Süresi 5 Güne Düşüyor

İngiltere’de Karantina Süresi 5 Güne Düşüyor

İngiltere’de Karantina Süresi 5 Güne Düşüyor

İngiltere’de karantina süresi 5 güne düşüyor. İngiltere Vizesi Covid-19 Karantina Güncellemesi, Birleşik Krallık Ulusal Göç İdaresi (Home Office) dünya çapında meydana gelen pandemi dolayısıyla Mart 2020 tarihinde vize başvurularını durdurduğunu duyurmuştu.  Sınırlarını da kapatan Birleşik Krallık 23 Haziran 2020 tarihine kadar başta sağlık çalışanları ve özel koşullara sahip kişiler dışında ziyaretçi girişlerini de kapatmıştı.

Geçtiğimiz Mart ayından bu yana çeşitli gelişmelere bağlı olarak İngiltere vizesi başvuruları ile ilgili güncellemeler, ulusal göç idaresinin deklarasyonuna bağlı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren Ankara İngiltere Büyükelçiliği ve İstanbul İngiltere Konsolosluğu tarafından yayınlanmaktadır. Bu kapsamda İngiltere ziyaretçi vizesi başvuruları 23 Haziran 2020 tarihinde 14 günlük zorunlu karantina koşulu ile yeniden başlamıştı. 3 Temmuz 2020 tarihindeki yeni güncellemeye göre ise Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 59 ülkeden İngiltere’ye seyahat edecek olan ziyaretçilerin 10 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yapacakları girişlerde karantina zorunluluğu kaldırılmıştı. Fakat bu süreçte İngiltere’de artış gösteren covid-19 vakaları neticesinde 4 Ekim 2020’den itibaren tekrar 14 günlük zorunlu izolasyon şartı getirilmişti.

Karantina Hakkında Yapılan Güncelleme

24 Kasım 2020 tarihinde Birleşik Krallık Ulusal Göç İdaresinin yaptığı güncelleme ile 15 Aralık 2020 tarihi ve sonrasında Türkiye’den İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin zorunlu izolasyon süresi 5 güne indirileceği duyurulmuştur. Bu doğruldu da örneğin 7 günlük bir seyahat için İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler 7 + 5 (izolasyon süresi) = 12 günlük bir seyahat planı ile başvuru yapabileceklerdir. İzolasyon beyanı tüm İngiltere genel ziyaretçi vizesi başvuruları için zorunludur.

İzolasyondan muaf tutulan başvurular ise sadece İngiltere transit vize başvurularıdır. İzolasyon beyanında bulunacak başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli unsur ise, İngiltere’den bir tanıdığınız davetiye gönderiyorsa, izolasyonun ayrıntısını davetiye de beyan etmelidir. Örneğin davet gönderen kişi doğrudan ziyaret edilecek ve aynı evde kalınacaksa, evde bulunan tüm kişiler temaslı statüsünde bulunacağı için evde kalan herkesin de sizinle birlikte izole olacağı beyanında bulunulmalıdır. Bunun dışında ise davet gönderen kişi farklı bir adreste karantina süresini tamamlayacağınızı ve izolasyon sürecinin bitiminin ardından kendisine katılacağınızı beyan edebilir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

İngiltere Vize Başvurusu ve Vize Türleri

İngiltere Vize Başvurusu, Türkiye’de 7 ayrı ilimizde faaliyet gösteren İngiltere Vize Başvuru Merkezi üzerinden yapılmaktadır. Mart 2019’dan bu yana Birleşik Krallık vize başvuruları tamamen online sistem üzerinden yapılabildiği için firmamız DataGlobal tarafından tüm Türkiye ve dünyanın diğer yerlerinde ikamet eden kişiler için İngiltere online vize başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Vize başvurusunun tamamlanması için son aşamada başvuru sahibinin vize başvuru merkezlerinden birine giderek pasaportunun aslını sunması ve parmak izi vermesi gerekmektedir. Daha önce İngiltere vizesi alan kişiler de her başvuru da parmak izi vermelidirler. Online başvuru işlemlerinin tamamlanması akabinde müşteri temsilcilerimiz tarafından İngiltere vizesi başvuru sisteminden alınan onay evrakları başvuru sahiplerine mail üzerinden gönderilmekte olup, randevu günü pasaportunuzun aslı ile birlikte bu evrakları da başvuru merkezine teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm işlemler online olarak yapıldığından İngiltere vize ücreti de online başvuru aşamasında ödenmelidir.

Firmamız tarafından yapılabilen başvuru ve vize seçenekleri aşağıdaki gibidir;

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Aile ve Akraba Ziyareti Vizesi

İngiltere Transit Vizesi

İngiltere Ekspres Vizesi

– İngiltere Dil Okulu Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi

– İngiltere Erasmus Vizesi

İngiltere Tier 1 Vizesi

İngiltere Tier 2 Vizesi

İngiltere Tier 4 Vizesi

İngiltere Tier 5 Vizesi

İngiltere Çalışma Vizesi

– İngiltere Dadı Vizesi (Ev hizmetlisi olarak)

– İngiltere Şoför Vizesi (Ev hizmetlisi olarak)

– İngiltere Bahçıvan Vizesi (Ev hizmetlisi olarak)

– İngiltere Aşçı Vizesi (Ev hizmetlisi olarak)

İngiltere Erasmus Vizesi

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere AB vatandaşları Eşi Vizesi

İngiltere EEA Family Permit Vizesi

İngiltere Staj Vizesi

Freelance Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri