Amerika Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Amerika Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Amerika vizesi için konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Amerika Vizesi

Amerika vizesi turistik, ticari, aile ziyaret veya tedavi amacıyla seyahat etmek isteyen bordo pasaport(umuma mahsus), gri pasaport(hizmet pasaportu), yeşil pasaport(hususi pasaport) ve siyah pasaport(diplomatik) sahipleri Amerika vizesi almak zorundadır. Amerika vize başvuruları ilgili vize randevu biriminin online randevu sitemine kayıt olarak yapılmaktadır. Ardından seyahat amacınıza ve mesleki statünüze göre konsolosluk tarafından istenilen evraklarla başvuru yapılmaktadır.

Amerika Turistik Vize

Amerika'ya yapılacak olan turistik amaçlı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.  Online randevu sistemi üzerinden randevu alınarak mesleki durumunuza göre turistik vize için gerekli evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Amerika Turistik Vize Talebinde Dikkat Edilecek Hususlar

 1. Vize başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuzun seyahat tarihiniz sonrası için en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekiyor. Bunun dışında en iki sayfasının da boş olması gerekiyor.
 2. Vize başvurularının yoğun olduğu veya tatil günlerinde başvuru yapmayın. Yoğunluğu hesaba katarak seyahatinizden en az 1 ay önce başvurunuzu yapın.
 3. Başvurunuz onaylanmadan önce asla konaklama veya uçak rezervasyonu yaptırmayın.
 4. Mülakatınızda dijital parmak iziniz alındığı için randevunuza gitmeyi ihmal etmeyin.
 5. Vizenizi almış olmanız, Amerika'ya giriş yapabileceğiniz garantisini vermiyor. Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) görevlileri, sizin Amerika'ya girip giremeyeceğinize ve ne kadar süre kalacağınıza karar veriyor.

Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için web sitemizden turistik vize sayfasına geçiş yaparak online randevu, online başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp turistik vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Turistik Vize İçin Tıklayınız

Amerika B1 Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Amerika'da ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen T.C pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Online randevu sistemi üzerinden uygun tarihte randevu alınması gerekmektedir. Ardından ticari amaçlı vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak konsolosluk tarafından gerekli evraklar ile başvuru süreci başlatılmaktadır.

Konferanslar ve mesleki toplantılar için B1 Amerika Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi olmak gereklidir. Bu vize türünde de altı aylık geçerlilik bulunur. Göçmen vizesi kapması dışında bu vize başvurularında karşılıklılık ilkesi izin verirse konsolosluk görevlisi B1/ B2 vizesi verebilir. Online olarak DS160 nolu formu doldurmanız gereklidir. Bu vize türünde ek olarak Amerika'daki şirketlerden davetiye gelmesi söz konusudur. Davet eden şirketten davetiye ya da fuar davetiyesi belgeleri talep edilir. Davetiye şu özellikleri taşımalıdır:

 • Şirket antetli kağıdına yazılmalı
 • Davet gönderenin ve şirketin bilgileri olmalı
 • İş gezisinin amacı belirtilmeli
 • Daveti gönderen kişinin kimlik ve pasaport fotokopisi davetiye ile birlikte Amerika B-1 Ticari vize başvurularında sunulmalıdır.

Fuar davetiyesinde ise:

 • Fuar bilgileri
 • Fuar bileti
 • Fuar giriş kartı bulunmalıdır.

Şirket Sahiplerinden İstenen Belgeler

Şirket sahipleri Amerika ticari amaçlı vize için öncelikle antetli bir kağıda İngilizce vize talep dilekçesi, son 3 ayı gösteren faaliyet durum belgesi, şirkete ait imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, son tarihi gösterir vergi levhası fotokopisi, barkodlu olacak şekilde SGK hizmet ve tescil dökümü, tapu, kira geliri ve araç ruhsatları fotokopisi şirket sahiplerinden istenen belgeler olarak ön plana çıkıyor.

Şirket Çalışanlarından İstenen Belgeler

Şirket sahipleri gibi şirket çalışanlarından da vize işlemleri için bir takım evrak ve belgeler isteniyor. Bunların başında antetli kapıda İngilizce olacak şekilde vize talep dilekçesi, vize talep dilekçesinde kişinin konsolosluğa hitaben tüm masrafları kendisinin karşılayacağını beyan etmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra faaliyet belgesi fotokopisi, şirkete ait imza sirkülerinin fotokopisi, ticaret sicil gazetesine ait fotokopi, son tarihi gösteren vergi levhası fotokopisi, SGK işe başlama belgesi, SGK hizmet ve tescil dökümü belgeleri çalışanlar için istenen evraklar olarak belirleniyor.

Amerika Ticari Vize Talebinde Dikkat Edilecek Hususlar

Amerika Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken bir takım hususlar söz konusudur. Bu hususların başında Amerika Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi için talep edilen pasaport içerisinde en az iki boş sayfanın olması ve pasaportun 10 seneden daha eski olmaması. Aynı zamanda Amerika dönüşünde pasaportun 6 ay daha geçerliliğinin olmasıdır.

Pasaport ile başvuru formu üzerinde yer alan imzaların aynı olmasına da dikkat edilmelidir. Vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi vize onayı için önemli bir avantaj sağlayacağı unutulmamalıdır. Amerika ziyaretçi vizesi için başvuru yapan kişiler Amerikan konsolosluğu tarafından mülakat için çağırabiliyorlar. Mülakatta belirtilen hususların başvuru belgelerinde belirtilen bilgiler ile tutarlı olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir.

Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için ticari vize sayfasına geçiş yaparak online randevu, online başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp ticari vize süreci  ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Ticari Vİze İçin Tıklayınız

Aile Ziyaret Vizesi

Amerika'da aile arkadaş ziyaret faaliyetlerinde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Online randevu sistemi üzerinden uygun tarihte randevu alınması gerekmektedir. Ardından aile/arkadaş ziyaret amaçlı vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak konsolosluk tarafından gerekli evraklar ile başvuru süreci başlatılmaktadır.  Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için aile ziyaret vize sayfasına geçiş yaparak online randevu, online başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp aile/arkadaş ziyaret vizesi süreci  ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Tedavi Amaçlı Vize

Amerika'da tıbbi tedavi amaçlı ziyarette bulunmak isteyen kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Online randevu sistemi üzerinden uygun tarihte randevu alınması gerekmektedir. Ardından aile/arkadaş ziyaret amaçlı vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak konsolosluk tarafından gerekli evraklar ile başvuru süreci başlatılmaktadır.  Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için aile ziyaret vize sayfasına geçiş yaparak online randevu, online başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp tıbbi amaçlı tedavi vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

İçeriği Göster!